REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pływalnia olimpijska powstanie w Gdyni

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 gru 2015 08:53
Pływalnia olimpijska powstanie w Gdyni
Pływalnia olimpijska w Gdyni, fot. UM Gdynia
Pływalnia olimpijska powstanie w Gdyni
Pływalnia olimpijska powstanie w Gdyni
Pływalnia olimpijska powstanie w Gdyni
Pływalnia olimpijska powstanie w Gdyni
Pływalnia olimpijska powstanie w Gdyni
Pływalnia olimpijska powstanie w Gdyni

W Gdyni powstanie pływalnia olimpijska i będzie to pierwszy tego typu obiekt na Pomorzu. Na początku 2016 r. Gdyńskie Centrum Sportu będzie prowadziło prace związane z wyborem wykonawcy na prace projektowe. Nastąpi to zapewne w trzecim lub czwartym kwartale przyszłego roku.

REKLAMA

Stadion Miejski, Gdynia Arena, Narodowy Stadion Rugby, Hala Lekkoatletyczna, Hala Gier, dwa boiska treningowe oraz pierwsza w Polsce filia Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej – tak dzisiaj wygląda Forum Sportu w Gdyni. Idea, którą od wielu lat konsekwentnie realizują władze miasta. Obszar, na którym skupione są najważniejsze areny zmagań sportowców zostanie wkrótce wzbogacony o kolejny obiekt, który stanie się jego swoistym dopełnieniem. Gdynia planuje bowiem budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego z pierwszą na Pomorzu pływalnią olimpijską.

- Nowoczesne miasto musi rozwijać się w sposób harmonijny. Sport już od dawna stał się ważną dziedziną życia mieszkańców, którzy nie tylko chcą oglądać widowiska z trybun jako kibice, ale chcą być również aktywni – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Dzięki nowej inwestycji stworzymy jednocześnie profesjonalny obiekt z najlepszymi warunkami pływackimi, a także aktywne miejsce rekreacji przyjazne mieszkańcom – dodaje.

Oprócz pływalni 50 metrowej, którą w miarę potrzeb będzie można podzielić na dwie 25 metrowe części, znajdzie się tutaj również basen rozgrzewkowy oraz strefa rekreacji dla najmłodszych zawierająca zjeżdżalnie i brodziki. Dodatkowo w planach jest również strefa odnowy biologicznej z zespołem saun i gabinetami masaży oraz rehabilitacji. - Kompleks będzie nie wątpliwie atrakcją dla każdego – bez względu na wiek czy umiejętności. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie – zarówno dzieci i młodzież, jak również dorośli i seniorzy – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Pozostała część budynku zostanie przeznaczona na zaplecze administracyjne, magazynowe oraz szatniowe. Gdyńskie Centrum Sportu planuje również utworzenie tutaj Punktu Informacji, w którym każdy uzyska wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty sportowej Gdyni – dodaje Łucyk.

Prace nad dokumentacją projektową rozpoczną się w 2016 roku. Według wstępnych szacunków całkowity koszt budowy to 70 milionów złotych. Mając na uwadze regionalny charakter obiektu, inwestycja ma szanse otrzymać dofinansowania ze źródeł zewnętrznych. Budowa rozpocznie się wraz z otrzymaniem dofinansowania i trwać będzie 3 lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY