REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pod koniec 2016 roku zakończą renowację Hotelu Europejskiego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 kwi 2015 10:00
Pod koniec 2016 roku zakończą renowację Hotelu Europejskiego
Hotel Europejski w Warszawie, fot. Sud Architekt

Hotel Europejski przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie ma być najbardziej luksusowym hotelem w Polsce. Za projekt wykonawczy, nadzór autorski na budowie i zarządzanie projektem odpowiada Sud Architekt Polska. Projekt wnętrz hotelu w części dla gości opracowało studio Fox Linton.

REKLAMA

Hotel Europejski położony jest w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu i pl. Piłsudskiego. Powstał w połowie XIX wieku według projektu wybitnego polskiego architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego. Hotel Europejski był jednym z najnowocześniejszych obiektów hotelowych w Europie, a w okresie międzywojennym najbardziej luksusowym hotelem w Polsce. Funkcjonował do 2005 r., gdy przeszedł w ręce spadkobierców przedwojennych właścicieli. Obecnie trwa gruntowna przebudowa oraz renowacja hotelu. Oprócz luksusowego hotelu i SPA prowadzonych pod marką Raffles, w budynku znajdą się ekskluzywne sklepy, restauracje i kawiarnie, co pozwoli przywrócić dawny wielkomiejski charakter budynku. Część handlowa zajmie 2, 7 tys. mkw.

Inwestorem budynku jest HESA (d. Hotel Europejski Spółka Akcyjna) – spółka rodzinna, która została utworzona w 1921 roku przez ówczesnych spadkobierców założycieli hotelu – rodzinę Przeździeckich. Budynek Hotelu Europejskiego został odebrany spółce HESA w 1948 roku przez władze komunistyczne. Prawa do nieruchomości rodzina odzyskała dopiero w 2005 roku. W 2012 roku dwie trzecie udziałów przejęła szwajcarska firma Takami Holding. Prace restauracyjne w Hotelu Europejskim rozpoczęły się w 2013 roku.

Cushman & Wakefield podpisała umowę na współwyłączne reprezentowanie inwestora przy komercjalizacji powierzchni biurowej w budynku Hotelu Europejskiego w Warszawie. Będzie się ona mieściła na dwóch nadbudowanych kondygnacjach. Łączna powierzchnia najmu to 7 tys. mkw. w najwyższym standardzie.

Zakończenie renowacji obiektu zaplanowano na koniec 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY