REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Wielofunkcyjność na miarę potrzeb regionu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 kwi 2018 14:53
fot. pixabay.com

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli ma szansę stać się jednym z najważniejszych ośrodków treningowych w Polsce. Nowoczesna inwestycja, to nie tylko płyta boiska, ale również rozległa trybuna, kryta hala pneumatyczna i boiska treningowe.

REKLAMA

Ze stadionu w Stalowej Woli będą mogli korzystać sportowcy z całego kraju - zgrupowania, kilkudniowe obozy szkoleniowe, a przede wszystkim aktywnie działające w regionie szkółki dla dzieci i młodzieży. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej powstaje w miejscu starego stadionu przy ulicy Hutniczej, gdzie zburzono dawną trybunę i rozpoczęto prace nad nową trybuną o konstrukcji żelbetowo-stalowej, z efektownym zadaszeniem. Architekci z biura projektowego Marka Gierulskiego wraz z projektantem konstrukcji pracownią JKPROJEKT zadbali o to, by Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej było nie tylko atrakcyjnym obiektem sportowym, ale przede wszystkim – by jego konstrukcja i wykorzystane materiały były najwyższej jakości i dawały gwarancję komfortu użytkowania.

Z myślą o przyszłości

Piłkarze światowej czołówki zgodnie podkreślają, jak ważny wkład w rozwój ich umiejętności miały lokalne szkółki, w których stawiali pierwsze kroki na boisku. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej to obiekt, który powstaje z myślą o wszystkich amatorach tego sportu, ale przede wszystkim o młodych zawodnikach. Już dziś stadion cieszy się zainteresowaniem ze strony okolicznych powiatów, które są zainteresowane treningami na ukończonym boisku. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej ma wychowywać przyszłych reprezentantów Polski. Obecna murawa poza terenem budowy w Stalowej Woli, dzięki licznym treningom i meczom sparingowym, pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna w regionie i jak bardzo mieszkańcy potrzebują obiektu spełniającego najnowsze wymogi, pełniącego swoje funkcje na światowym poziomie.

Wsparcie, które zaprocentuje Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej oprócz trybuny głównej i oczywiście boiska, będzie wyposażone w pełne zaplecze szatniowo-socjalne i restauracyjne. Płyta główna będzie posiadała system podgrzewania i oświetlenia, tak by mogła służyć piłkarzom i kibicom bez względu na porę dnia czy roku. Projekt, oprócz boisk treningowych o naturalnej, trawiastej murawie, przewiduje także boisko ze sztuczną nawierzchnią w hali pneumatycznej. Projektanci nie zapomnieli również o nowym parkingu, ogrodzeniu, ciągu komunikacyjnym i wsparciu technologicznym, takim jak tablica świetlna czy stacja elektroenergetyczna. Władze miasta pragną zadbać o wszystkie potrzeby, komfort i wymagania mieszkańców Stalowej Woli względem tej inwestycji, dlatego wybierając rozwiązania konstrukcyjne, zdają się na solidne wykonanie i sprawdzone przez specjalistów z branży budowlanej, produkty. Wykonanie skomplikowanej geometrii ram nośnych trybuny nie byłoby możliwe bez materiałów, takich jak zaprojektowana specjalnie dla potrzeb tej inwestycji nietypowa wersja łącznika Schöck Isokorb oraz trzpień dylatacyjny SLD.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY