REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Podłoga z wyobraźnią. Inspirujące trendy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 lis 2014 14:25
Podłoga z wyobraźnią. Inspirujące trendy
fot. dudzisz wood and floor
Podłoga z wyobraźnią. Inspirujące trendy
Podłoga z wyobraźnią. Inspirujące trendy
Podłoga z wyobraźnią. Inspirujące trendy

Drewno czy żywice? Parkiet, mozaika, panele, a może deski? Jak stworzyć niebanalną podłogę? Kilka słów o inspirujących trendach i produktach.

REKLAMA

Podłogi to element pomieszczenia, który miał dotychczas wyłącznie użytkową funkcję. Rzadko zwracano uwagę na to, że same w sobie mogą nadawać wnętrzom wyjątkowego charakteru. Co raz częściej jednak stosuje się do ich wykonania oryginalne, nieoczywiste materiały np. żywicę, kauczuk czy nawet skórę. Ponad to, na nowo odkrywa się możliwości jakie daje drewno. – Drewniane podłogi nie muszą już kojarzyć z prostymi deskami czy panelami. Odpowiednie komponowanie rodzajów drewna, które samo w sobie jest niejednorodne, z właściwie dobranymi środkami wykończenia pozwala na nadanie im oryginalnych barwy i faktur – tłumaczy Michał Dudzisz, architekt wnętrz z firmy dudzisz wood and floor.

Z fabryki do salonu

Ze względu na wysoką wytrzymałość, posadzki z żywic były tradycyjnie częścią pomieszczeń przemysłowych. Obecnie robią swego rodzaju karierę i coraz częściej można je spotkać w biurach i mieszkaniach. Powodem tego jest fakt, że mogą stanowić odpowiedź na każdą architektoniczną wizję. Właściwości żywic pozwalają na wykonanie na podłodze niemal każdego wzoru. Może być ona matowa lub błyszcząca, w jednolitym kolorze lub z grafiką. Szczególnie ciekawy efekt tworzą żywicowe powłoki bezbarwne , gdyż widać przez nie to, co jest w nich zatopione lub ułożone pod nimi, co daje nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrz.

Podłoga ze skóry?

Pokrycie podłogi skórą to obecnie jedno z najbardziej awangardowych rozwiązań – nie tylko ze względu na jego nietypowość ale i wysoką cenę - 1m2 podłogi skórzanej to koszt ok. 500 zł. Na taka podłogę składają się trzy warstwy. Spód to gwarantujący stabilność i akustykę korek, warstwa środkowa to drewno, a powierzchnia, to 100 proc. skóra uzyskiwana z recyklingu zabezpieczona lakierem. Taka rozwiązanie oznacza nie tylko oryginalność, ale też, wbrew pierwszym skojarzeniom, łatwość w utrzymaniu podłogi w czystości.

Nieśmiertelne drewno

Niezależnie od tego jak wiele kreatywności można włożyć w dobór materiałów do wykonania podłogi, najpopularniejszym z nich pozostaje drewno. Oczywiście najprostszym i najtańszym rozwiązaniem są laminowane panele imitujące jego wygląd. Bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami są drewniane panele, deski lub też parkiet. – Te rozwiązania mają wiele zalet, wynikających głównie z trwałości takich podłóg i ich łatwego montażu. Poza tym podłogi drewniane wpisały się w swego rodzaju zwyczaj wykańczania pomieszczeń – tłumaczy Dudzisz. Inspirując się m.in. skandynawskimi sposobami wykorzystania naturalnych materiałów, można się jednak przekonać, że drewniana podłoga również może być kreatywna.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY