REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pokolenie Y kreuje rynek - designerskie biura zachęcają

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 maj 2014 15:19
Pokolenie Y kreuje rynek - designerskie biura zachęcają
Biuro Business Service Center Kemira - pokój gier
Pokolenie Y kreuje rynek - designerskie biura zachęcają
Pokolenie Y kreuje rynek - designerskie biura zachęcają
Pokolenie Y kreuje rynek - designerskie biura zachęcają
Pokolenie Y kreuje rynek - designerskie biura zachęcają
Pokolenie Y kreuje rynek - designerskie biura zachęcają

Świadomość pracodawców w zakresie wpływu warunków miejsca pracy na efektywność pracownika zdecydowanie rośnie. - Firmy coraz większą uwagę zwracają na ergonomię i komfort. Traktują też środowisko pracy jako element dodatkowej zachęty dla potencjalnych pracowników. Biuro, jego jakość i sposób funkcjonowania, powinno zachęcać zespół do większego zaangażowania i aktywności – mówi Konrad Krusiewicz, Architekt, dział powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

REKLAMA

W projektowaniu i aranżacji powierzchni biurowych można dzisiaj dostrzec znacznie większą elastyczność i częste wykraczanie poza standardy. Firmy nie ograniczają się już tylko do zapewnienia fizycznego miejsca pracy, ale starają się kształtować środowisko w taki sposób, aby wpływać zarówno na efektywność pracy, jak i samopoczucie czy relacje panujące w biurze. Projektując dzisiaj nowoczesną powierzchnię biurową szczególną uwagę należy zwrócić na umożliwienie kontaktu między pracownikami poprzez tworzenie różnorodnych platform komunikacyjnych.

– W naszym zespole kładziemy szczególny nacisk na swobodny przepływ informacji między pracownikami - mówi Arkadiusz Rochowczyk, dyrektor zarządzający Kemiry. - Aby im to zapewnić, zaprojektowaliśmy otwartą przestrzeń z licznymi miejscami do formalnych i nieformalnych spotkań. Wybudowaliśmy nawet schody wewnątrz biura, dzięki czemu połączyliśmy ze sobą bezpośrednio dwa piętra biurowca, w którym się znajdujemy – dodaje.

Nowoczesne biuro powinno być również biurem mobilnym, umożliwiającym wybór miejsca i sposobu pracy, chociaż oczywiście dostrzec można wiele różnic w zakresie ich aranżacji. Wiele zależy tutaj od charakteru firmy, jej kultury organizacyjnej, a także dojrzałości i finansów, dlatego wiele ścieżek torują na tym polu zagraniczne firmy inwestujące w Polsce, jak chociażby fińska Kemira, ale nie tylko. Zmianę podejścia widać szczególnie w branżach zatrudniających głównie młodą kadrę, jak nowoczesne technologie czy usługi dla biznesu, w których nowoczesne biuro może znacząco wpływać na zainteresowanie pracą w danej firmie.

Efektywna praca i relaks

Na silnie konkurencyjnych rynkach nie jest jednak łatwo wyróżnić się biurem, zwłaszcza, że trzeba przede wszystkim pamiętać o realizacji podstawowych zadań związanych z funkcjonowaniem i rozwojem firmy. Jest jednak szereg elementów, które bezpośrednio mogą przełożyć się na komfort pracy i efektywność, jak duże, ergonomiczne biurka (zapewniające nawet możliwość pracy na stojąco), siedzenia modyfikowalne w 5 płaszczyznach czy możliwość korzystania z dwóch monitorów. Uzupełniając to dużą, dobrze wyposażoną kuchnią (koniecznie z expressem z darmową kawą) i szeregiem dodatkowych atrakcji, jak chillout room (z leżakami, hamakami i palmami) i pokój do gier (z konsolą, piłkarzykami, czasami bilardem), wychodzi nam całkiem ciekawe miejsce pracy, choć oczywiście znaczenie ma także sam charakter wykonywanych obowiązków czy atmosfera i relacje w zespole.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY