REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pół żartem, pół serio - biuro według Nissana

  • Autor: propertydesign.pl
  • 11 maj 2015 20:40
Pół żartem, pół serio - biuro według Nissana
Fot. Nissan
Pół żartem, pół serio - biuro według Nissana
Pół żartem, pół serio - biuro według Nissana

Nagły spadek wydajności w pracy? Senność przy biurku? Te problemy mogą odejść w zapomnienie dzięki stanowisku pracy biurowej, inspirowanemu rozwiązaniami technicznymi z nowego Nissana Qashqai oraz podejściem zastosowanym przez inżynierów Nissana.

REKLAMA

Prototypowe "crossoverowe" stanowisko pracy zostało zbudowane na podstawie spostrzeżeń jednego z inżynierów Europejskiego Centrum Technicznego Nissana. Doszedł on do wniosku, że technologia stosowana w aucie może przyczynić się do zwiększenia produktywności w miejscu pracy.

Zasady działania systemu kamer 360 st. oraz ostrzeżenia o poruszających się obiektach pomagają pracownikom osiągać lepsze wyniki, a ostrzeżenie o zmęczeniu ma zapobiegać utracie koncentracji oraz spadkowi produktywności często zdarzającym się w godzinach popołudniowych. Stanowisko jest również wyposażone w inspirowany doświadczeniami NASA ergonomiczny fotel pochodzący z modelu Qashqai. Zapewnia on stałe podparcie miednicy oraz kręgosłupa w części lędźwiowej i piersiowej.

- Biurko w stylu Nissana Qashqai to oczywiście trochę zabawa, niemniej skutecznie demonstruje ono crossoverowy potencjał naszych technologii - mówi David Moss, wiceprezes Europejskiego Centrum Technicznego Nissana.

Na razie nie ma planów uruchomienia produkcji biurowego stanowiska pracy marki Nissan, ale kto wie, co przyniesie przyszłość?!

Poszczególne elementy biura to:

- system kamer 360 st. Kliknąwszy ikonę biegu wstecznego, pracownik może zobaczyć otoczenie swojego biurka w promieniu 360 stopni,
- ostrzeżenie o poruszających się obiektach. Kiedy do stanowiska zbliża się inny pracownik, osoba siedząca przy biurku jest ostrzegana sygnałem dźwiękowym. System monitoruje wszystkie kierunki i strefę w promieniu 5 metrów,
- ostrzeżenie o zmęczeniu: czujniki wbudowane w klawiaturę i mysz monitorują produktywność pracownika. Brak aktywności przez zaprogramowany czas (od 5 sekund do 50 minut) powoduje uruchomienie sygnału wizualnego i akustycznego.

Ta sama technologia działa w Nissanie Qashqai.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY