Politechnika Rzeszowska wybuduje nowoczesny Studencki Kompleks SportowyPAP - 11-10-2018 14:21


Kryte boisko ze sztuczną nawierzchnią, całoroczne lodowisko i stadion lekkoatletyczny znajdą się w Studenckim Kompleksie Sportowym, który wybuduje Politechnika Rzeszowska. Koszt inwestycji to około 34 mln zł.

Jak poinformowała rzeczniczka uczelni Katarzyna Kadaj-Kuca budowa kompleksu ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Obiekt ma być gotowy do 2022 roku. Inwestycja będzie realizowana etapowo.

W skład Studenckiego Kompleksu Sportowego wchodzić będzie całoroczne kryte boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 40 na 30 metrów oraz kryte lodowisko o powierzchni 60 na 40 metrów.

"Lodowisko będzie można podzielić na trzy mniejsze tafle, a w lecie, przy bardzo wysokich temperaturach, będzie można je zamienić na korty tenisowe, boisko do siatkówki czy koszykówki" - zauważyła Kadaj-Kuca.

W ramach kompleksu przewidziano też budowę stadionu lekkoatletycznego ze sztuczną nawierzchnią i bieżnią 400 metrów. Obiekt zaprojektowano w formie otwartej i pełnowymiarowej.

Inwestycja zakłada także budowę pomieszczeń administracyjnych, sal fitness, pomieszczeń sanitarnych, kręgielni i kawiarni.

Zdaniem rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusza Markowskiego budowa kompleksu jest jedną z najważniejszych planowanych inwestycji uczelni. "Nowe obiekty sportowe poszerzą możliwości dydaktyczne i naukowe uczelni" - dodał rektor.

Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko studenci, ale też mieszkańcy.