REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Polska rewolucja technologiczna: budujemy szybciej i energooszczędnie

  • Autor: PAP
  • 08 wrz 2015 09:29
Polska rewolucja technologiczna: budujemy szybciej i energooszczędnie
Tomasz Wójcik z firmy Izodom 2000 Polska

Nowa polska technologia pozwala budować pięć razy szybciej niż przy użyciu tradycyjnych metod; budynki są nawet dziesięciokrotnie tańsze w ogrzewaniu, a ich trwałość szacowana jest na ponad 100 lat. W technologii opracowanej przez firmę ze Zduńskiej Woli zbudowany został m.in. pałac rodziny królewskiej w Maroku.

REKLAMA

Technologia budowlana opracowana przez firmę Izodom 2000 Polska została doceniona przez ministerstwo środowiska; firma jest laureatem jednej z edycji programu Green Evo, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju zielonych technologii w kraju i zagranicą.

"Zajmujemy się produkcją elementów styropianowych do wypełniania betonem (...). Innowacyjność polega na tym, że odwróciliśmy proces budowy - najpierw układamy lekkie elementy ze styropianu, czyli najpierw układamy izolację, a potem, wlewając beton do środka, uzyskujemy element konstrukcyjny. Odwracając proces budowy, uzyskaliśmy łatwość i szybkość montażu, brak konieczności używania specjalistycznego, ciężkiego sprzętu i wykwalifikowanych pracowników (...), buduje się szybko, energooszczędnie" - opowiada PAP Tomasz Wójcik z firmy Izodom 2000 Polska.

"Nasza technologia została zastosowana przy budowie pałacu dla księcia Maroka w miejscowości Tata. W okolicach Abu Zabi w naszej technologii powstało blisko 3 tys. willi. Nasze domy powstają od koła podbiegunowego po wybrzeże południowej Afryki" - mówi Wójcik.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY