REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Polskie fasady w nowojorskim hotelu

  • Autor: propertydesign.pl
  • 28 lut 2014 16:52
Polskie fasady w nowojorskim hotelu
fot. Fotolia

W powstającym hotelu LIC Marriott zostaną zamontowane fasady firmy Aluprof S.A.

REKLAMA

Hotel LIC Marriott będzie liczył 31 kondygnacji i mierzył 106m. Na niższych piętrach zostaną rozlokowane pokoje hotelowe, zaś na wyższych apartamenty mieszkalne. Do skonstruowania elewacji hotelu wykorzystano polski system fasady Aluprof MB-SE80 SG.

W Nowym Jorku, gdzie wzmożone jest natężenie hałasu, silne drgania wywołane ruchem ulicznym i podziemnym powodują, że wymogiem będzie zastosowanie rozwiązań kompensujących ruchy tektoniczne. - W celu spełnienia wymagań projektu konstrukcja systemu MB-SE80 SG została zmodyfikowana. Obecnie dopuszcza ona przemieszczanie się segmentów między sobą w układzie pionowym zwiększone do wartości ± 13 mm. Przy wklęsłym fragmencie elewacji konieczna była także adaptacja sposobu połączeń kątowych i zmiana konstrukcji okien odchylnych. Co ważne system nie wymaga wykorzystania rusztowań zewnętrznych, a to znacznie obniża koszty i sprawia, że montaż jest niezależny od warunków atmosferycznych. Czas prac niezbędnych do wykonania na miejscu budowy został skrócony do minimum dzięki całkowitej prefabrykacji elementów fasady w zakładzie produkcyjnym. Gwarantuje to także wysoką jakość finalnego produktu – mówi Dariusz Ruśniok, Główny Konstruktor Sekcji Rozwoju Fasad w Aluprof S.A.

Dzięki systemowi MB-SE80 SG możliwa jest konstrukcja lekkich ścian osłonowych oraz uzyskanie gładkiej szklanej elewacji podzielonej jedynie pionowymi i poziomymi szczelinami o szerokości 22 mm lub 30 mm. System firmy Aluprof spełnia wymagania i normy obowiązujące w USA.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY