REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pomerania Office - projekt od A-Plan bis zrealizuje Dekpol

  • Autor: Popertydesign.pl
  • 26 mar 2015 09:47
Pomerania Office - projekt od A-Plan bis zrealizuje Dekpol
Pomerania Office
Pomerania Office - projekt od A-Plan bis zrealizuje Dekpol
Pomerania Office - projekt od A-Plan bis zrealizuje Dekpol
Pomerania Office - projekt od A-Plan bis zrealizuje Dekpol
Pomerania Office - projekt od A-Plan bis zrealizuje Dekpol

Pomerania Office to inwestycja deweloperska w Trójmieście realizowana przez spółkę Unimor Development S.A. Inwestor wyłonił już generalnego wykonawcę - firmę Dekpol S.A. Projekt przygotowała pracownia A-PLAN bis z Gdyni. Budynek Pomerania Office będzie gotowy na przyjęcie najemców w I kw. 2016 r.

REKLAMA

Nowoczesny biurowiec w standardzie technicznym klasy B+, składał się będzie z czterech kondygnacji, oferując łącznie 4,6 tys. m kw. powierzchni biurowej i usługowej oraz 90 miejsc parkingowych, umiejscowionych na wydzielonym, wewnętrznym dziedzińcu. Projekt zakłada kompleksową modernizację kameralnego budynku biurowo-usługowego przy ul. Żabi Kruk 16 i utworzenie w Śródmieściu Gdańska przestrzeni sprzyjającej rozwojowi nowoczesnego biznesu. Lokalizacja obiektu gwarantuje szybki dostęp do zróżnicowanej infrastruktury komunikacyjnej, w tym także do nowej stacji SKM Śródmieście i kluczowych arterii – obwodnicy Trójmiasta i autostrady A1.

– Inwestycja biurowa realizowana przez nas przy ul. Żabi Kruk już teraz spotyka się z dużym zainteresowaniem najemców, którzy doceniają innowacyjność projektu oraz jego unikalną lokalizację w historycznej części Gdańska - mówi Krzysztof Paul, Prezes Zarządu Unimor Development S.A. - Dzięki położeniu w ścisłym centrum oraz dostępowi do zróżnicowanej infrastruktury komunikacyjnej, Pomerania Office stanowić będzie doskonałą propozycję zarówno dla firm, jak i instytucji sektora publicznego. Dodatkowo, nasza współpraca z firmą Dekpol to dla najemców gwarancja najwyższych standardów wykończenia kompleksu oraz terminowości prowadzonych prac. Doświadczenie w realizacji tego typu projektów komercyjnych, polegających na zasadniczej przebudowie obiektu, determinacja w dotrzymaniu podjętych terminów, stabilność finansowa oraz konkurencyjna oferta to kluczowe elementy, które braliśmy pod uwagę podczas wyboru generalnego wykonawcy – powiedział Krzysztof Paul.

W budynku Pomerania Office zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania architektoniczne, umożliwiające szybką i dowolną aranżację przestrzeni biurowych i usługowych. Unikalnym elementem wyróżniającym inwestycję będą tarasy widokowe, z których widok rozciągać się będzie na starówkę Gdańska i kanał Motławy. Projekt biurowca przygotowała pracownia A-PLAN bis z Gdyni.

– Cieszymy się, że spółka Unimor Development S.A. zaufała naszym umiejętnościom i powierzyła nam realizację swojej kluczowej inwestycji. Jesteśmy przekonani, że połączenie wieloletniego doświadczenia i wiedzy naszych inżynierów z unikalnym projektem architektonicznym i lokalizacją projektu Pomerania Office, zaowocuje powstaniem kompleksu, wyróżniającego się na biurowej mapie Trójmiasta – powiedział Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol S.A.

Biurowiec Pomerania Office, który będzie gotowy na przyjęcie najemców w I kw. 2016 r., stanowi element projektu rewitalizacji zespołu budynków Unimor, zlokalizowanych w ścisłym Śródmieściu Gdańska, w obrębie ulic Żabi Kruk, Wilczej i Rzeźnickiej. Docelowo, w perspektywie kilku lat, planowane jest stworzenie tam kompleksu złożonego z nowoczesnych obiektów biurowo-usługowych Pomerania Office Park. W pierwszym etapie powstanie obiekt oferujący blisko 5 tys. m kw. powierzchni, ale projekt ma potencjał do rozbudowy nawet do powierzchni 15 tys. m kw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY