REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pomysł na skwer im. Anny Walentynowicz w Gdańsku

  • Autor: UM Gdańsk
  • 10 gru 2015 10:12
Wizualizacja skweru przedstawiona przez architektów z Biura Rozwoju Gdańska, fot. UM Gdańsk

Zakończył się cykl spotkań konsultacyjnych dotyczących zagospodarowania skweru im. Anny Walentynowicz we Wrzeszczu. W wyniku dyskusji i warsztatów powstał projekt, którego realizacja rozpocznie się wiosną 2016 r.

REKLAMA

Architekci z Biura Rozwoju Gdańska przedstawili wizualizacje i projekty zagospodarowania skweru oparte o pomysły mieszkańców. Projekt nie ogranicza się jedynie do przestrzeni skweru, ale obejmuje również jego sąsiedztwo, łącznie z pawilonami przy ul. Waryńskiego i pasem zieleni wzdłuż ul. Czarneckiego - informuje oficjalny portal miejski Gdańska.

Według projektu skwer wzbogacić się ma o nowe elementy – plac zabaw dla dzieci i elementy małej architektury. W tym celu przestrzeń skweru miałaby zostać poszerzona o fragment obecnego parkingu. Nowym elementem, który pojawił się w projekcie, jest fontanna w końcowym punkcie ul. Waryńskiego. Ciekawą propozycją jest również wykorzystanie ażurowych pergoli - po pierwsze do częściowego zasłonięcia położonych w tym miejscu pawilonów handlowych, po drugie - jako elementu dekoracyjnego w ciągu ul. Czarneckiego.

Uczestnicy spotkania pozytywnie ocenili projekt, choć nie brakowało również uwag. Dyskusja dotyczyła m.in. szerokości chodników i wysokości żywopłotów. Rozważano również inne lokalizacje dla fontanny. Dla mieszkańców najważniejszą kwestią było jednak nie tylko co, ale kiedy zostanie zrobione.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY