REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pomysł na skwer im. Anny Walentynowicz w Gdańsku

  • Autor: UM Gdańsk
  • 10 gru 2015 10:12
Wizualizacja skweru przedstawiona przez architektów z Biura Rozwoju Gdańska, fot. UM Gdańsk

Zakończył się cykl spotkań konsultacyjnych dotyczących zagospodarowania skweru im. Anny Walentynowicz we Wrzeszczu. W wyniku dyskusji i warsztatów powstał projekt, którego realizacja rozpocznie się wiosną 2016 r.

REKLAMA

Architekci z Biura Rozwoju Gdańska przedstawili wizualizacje i projekty zagospodarowania skweru oparte o pomysły mieszkańców. Projekt nie ogranicza się jedynie do przestrzeni skweru, ale obejmuje również jego sąsiedztwo, łącznie z pawilonami przy ul. Waryńskiego i pasem zieleni wzdłuż ul. Czarneckiego - informuje oficjalny portal miejski Gdańska.

Według projektu skwer wzbogacić się ma o nowe elementy – plac zabaw dla dzieci i elementy małej architektury. W tym celu przestrzeń skweru miałaby zostać poszerzona o fragment obecnego parkingu. Nowym elementem, który pojawił się w projekcie, jest fontanna w końcowym punkcie ul. Waryńskiego. Ciekawą propozycją jest również wykorzystanie ażurowych pergoli - po pierwsze do częściowego zasłonięcia położonych w tym miejscu pawilonów handlowych, po drugie - jako elementu dekoracyjnego w ciągu ul. Czarneckiego.

Uczestnicy spotkania pozytywnie ocenili projekt, choć nie brakowało również uwag. Dyskusja dotyczyła m.in. szerokości chodników i wysokości żywopłotów. Rozważano również inne lokalizacje dla fontanny. Dla mieszkańców najważniejszą kwestią było jednak nie tylko co, ale kiedy zostanie zrobione.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY