REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Poprawna architektura Galerii Dębiec w wykonaniu Archikwadrat

  • Autor: Property Design
  • 20 sty 2014 12:21
Poprawna architektura Galerii Dębiec w wykonaniu Archikwadrat

Biuro Archikwadrat z Poznania zdecydowało się na projekt wysokiego poziomu funkcjonalności, w połączeniu ze sprawdzoną estetyką w postaci elementów aluminium, szkła i metalu, w powstającej w tym mieście Galerii Dębiec. Inwestorem jest Red Real Estate Development, a termin otwarcia ustalono na 30 września 2014 roku.

REKLAMA

- Pierwotnie centrum handlowe miało tworzyć całość funkcjonalną i estetyczną z częścią mieszkalną powstającą także w tej lokalizacji – mówi Paweł Błasiński, właściciel Archikwadrat. – W ostatecznym planie jednak te dwie części się lekko zautonomizowały. Powstaje galeria osiedlowa z dyskontem spożywczym średniej wielkości. Estetyka galerii została przystosowana do jej funkcjonalności i w efekcie mamy typową galerię z elementami szklanymi, aluminiowymi i metalowymi, z fasadą tynkowaną, która się nie wyróżnia. Jednak zastosowane rozwiązania powodują wysoki poziom funkcjonalności galerii, czego przykładem może być też garaż otwarty zlokalizowany z terenu wjazdu, podczas gdy powierzchnie handlowe znajdują się wyżej.

Galeria Dębiec to uniwersalne centrum handlowe, które powstaje w gęsto zaludnionej części Poznania tuż przy budowanym osiedlu mieszkaniowym RED Park. Na dwóch poziomach galerii znajduje się poziom handlowy, o funkcjonalnym układzie z cyrkulacją okrężną zapewniającą równomierną ekspozycję wszystkich najemców, oraz pojemny parking dla klientów. Pierwszym najemcą galerii jest dyskont Biedronka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY