REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Port - tu przypływają i odpływają inspiracje młodych architektów

  • Autor: wroclaw.pl
  • 29 wrz 2014 15:54
Port - tu przypływają i odpływają inspiracje młodych architektów
Port, Wrocław, fot. wroclaw.pl

Wrocławski Port założyli dwaj młodzi architekci, Józef Franczok i Marcin Kolanus. Ideą było miejsce, w którym mogliby współdziałać z różnymi ludźmi i czerpać z ich doświadczeń i pomysłów. - Mamy kontakt z działającymi tu rzemieślnikami i artystami, możemy się nimi inspirować i wykorzystywać ich pomysły w naszych projektach architektonicznych - mówią.

REKLAMA

- Port oznacza dla nas otwartość, oraz miejsce, do którego różne jednostki przypływają i odpływają. Na takiej zasadzie chcemy właśnie tworzyć to miejsce. Jeśli chodzi o lokalizację, to tej szukaliśmy przez jakiś czas. Oglądaliśmy różne lokale, jednak w końcu zdecydowaliśmy się zakotwiczyć tutaj, na Nadodrzu. Dzięki temu mamy kontakt z działającymi tu rzemieślnikami i artystami, możemy się nimi inspirować i wykorzystywać ich pomysły w naszych projektach architektonicznych - mówią Józef Franczok i Marcin Kolanus.

W Porcie znajdzie się miejsce do co-workingu oraz pracy warsztatowej. - Obecnie regularnie odbywają się tu warsztaty ceramiczne dla dzieciaków z pobliskiego przedszkola, prowadzone przez Magdę Trochę. W weekendy będą się tu również odbywać warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Na miejscu jest piec do wypalania ceramiki, dlatego stworzone z gliny przedmioty zostają od razu wypalone – dodaje Józef. W Porcie znajduje się również sprzęt do pracy precyzyjnej, między innymi piła do makiet, szlifierka czy imadło. - Chętnie udostępnimy te narzędzia studentom architektury, bo wiemy, że w uczelnianych pracowniach nie zawsze mają do dyspozycji taki sprzęt – dodaje Marcin. - Mieliśmy też pytania o wstawienie do Portu maszyny do szycia i drukarki 3D, to wszystko jednak jest jeszcze w trakcie ustalania - mówią.

Więcej na: Wroclaw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY