REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Posadzki przemysłowe dla hoteli

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 kwi 2015 10:51
Posadzki przemysłowe dla hoteli
fot. tinescg.com

Posadzki przemysłowe w hotelach stają się coraz bardziej popularne. Są estetyczne, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu. Mogą pełnić funkcję zarówno dekoracyjną, jak i użytkową. Najczęściej służą jako nawierzchnia na krytych parkingach hotelowych, w kuchniach, magazynach i chłodniach.

REKLAMA

Prześledźmy rolę jaką ma spełniać posadzka parkingowa w hotelu z punktu widzenia zarządcy, pracownika i gościa. Od tego miejsca zwykle klient rozpoczyna swój pobyt w obiekcie i z jego punktu widzenia zwykle najważniejsze jest czy parking jest bezpłatny. Oprócz tego liczy się jego lokalizacja, obłożenie, jak są oznaczone miejsca postojowe oraz czy parking jest schludny i bezpieczny. Z punktu widzenia hotelu parking musi być łatwy w utrzymaniu, estetycznie wyglądać i służyć długie lata. Żywiczne nawierzchnie parkingowe spełniają te wysokie wymagania, dlatego równie często stosuje się je w centrach handlowych, biurowcach i apartamentowcach. W chwili obecnej, posadzki przemysłowe na parkingach krytych i podziemnych stały się najpowszechniejszym rozwiązaniem.

Jako nawierzchnie parkingowe najlepiej sprawdzą się posadzki epoksydowe lub epoksydowo-poliuretanowe. Takie podłogi dostępne są również w opcji z domieszką kwarcu, dzięki któremu wzrastają właściwości antypoślizgowe posadzki. Niezależnie od rodzaju zastosowanej żywicy, posadzka przemysłowa będzie odporna na obciążenia ruchem samochodowym oraz na działanie środków chemicznych, paliwa i soli odladzających.

- Decydując się na wykończenie podłogi warstwą żywicy dobrze jest skonsultować się z doświadczonym specjalistą. Tylko osoba mająca odpowiednie przeszkolenie i wiedzę prawidłowo dobierze materiał do planowanej nawierzchni w hotelu. Każdy błąd związany ze złym wyborem rodzaju żywicy oraz jej nieprawidłową aplikacją na powierzchnię betonową będzie wiązał się z kosztownymi i uciążliwymi naprawami – mówi doradca techniczno-handlowy Tines megachemie.

W miejscach reprezentacyjnych, jak foyer i lobby zwykle wykorzystuje się tradycyjne wykończenie czyli granit, marmur, szlachetne drewno lub gatunkową wykładzinę. Posadzkę przemysłową można za to wykorzystać jako element dekoracyjny w innych miejscach obiektu. W zależności od wystroju i charakteru hotelu można układać posadzkę żywiczną tworząc ciekawe kompozycje lub wykorzystując jej bezbarwną odmianę do zatapiania w niej różnych przedmiotów (np. kamieni lub grafiki). Mieszając żywicę ze żwirem można uzyskać ciekawy efekt jednolitej i spójnej faktury wokół hotelowej roślinności. Sklejone cząstki tworzą strukturę, która dobrze przepuszcza wodę, ale nie pozwala wyrastać chwastom. Jest odporna na mróz i wysoką temperaturę, a przy tym jest bardzo trwała i nietoksyczna.

Posadzki przemysłowe cechuje także zerowa nasiąkliwość, przez co zdadzą egzamin w przestrzeni kuchennej, gdzie często dochodzi do rozlania różnego rodzaju płynów. Warto w tych miejscach zastosować specjalny rodzaj antypoślizgowych powłok, które zwiększą bezpieczeństwo gości i pracowników. Podłogi tego typu spełniają normy HACCP, posiadają odpowiednie atesty PZH, więc nadają się również do chłodni oraz magazynów, gdzie trzymana jest żywność.

Uniwersalność zastosowań posadzek przemysłowych w hotelach jest bardzo duża. Na ich korzyść działa również szybki czas aplikacji, dzięki czemu remont w obiekcie jest mniej uciążliwy. Są dostępne w pełnej palecie barw, z fakturą gładką lub chropowatą.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY