REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Posejdon ze szkła. Spektakularna przemiana domu towarowego w Szczecinie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 paź 2016 10:52
Posejdon ze szkła. Spektakularna przemiana domu towarowego w Szczecinie
Posejdon (mat.pras.)
Posejdon ze szkła. Spektakularna przemiana domu towarowego w Szczecinie
Posejdon ze szkła. Spektakularna przemiana domu towarowego w Szczecinie

W samym sercu Szczecina, przy Bramie Portowej, powstanie niezwykły kompleks handlowo-biurowo-hotelowy o nazwie Posejdon.

REKLAMA

Na początku października br. uprawomocniło się pozwolenie na budowę całego kompleksu, wydane przez Prezydenta Miasta Szczecin, dzięki czemu Porto Sp. z o.o. może oficjalnie przystąpić do budowy tej długo wyczekiwanej przez wielu szczecinian inwestycji. Autorem projektu jest biuro architektoniczne ze Szczecina - Federacyjne Biuro Architektoniczne.

Posejdon będzie nowoczesnym obiektem oferującym około 20 tys. mkw. powierzchni biurowych, blisko 12 tys. mkw. powierzchni hotelowych, ponad 3 tys. mkw. przestrzeni handlowo-usługowej, a także 301 miejsc postojowych dla aut i 100 miejsc postojowych dla rowerów na dwóch kondygnacjach podziemnego parkingu. Dodatkowo Posejdon stanie się największym obiektem kongresowym w Szczecinie z salami konferencyjno-bankietowymi i przestronnym foyer mogącymi przyjąć blisko tysiąc osób.

– Opracowaliśmy ambitny i nowoczesny projekt oparty na trzech stabilnych filarach: hotelach największej na świecie sieci Marriott, najnowocześniejszych biurach oraz niewielkiej, ale doskonale przemyślanej części handlowej. Tak buduje się obecnie tego typu obiekty na całym świecie – mówi Marcin Woźniak, Członek Zarządu Porto Sp. z o.o.

Projekt to połączenie starego z nowym - scalenie istniejącego budynku dawnego Domu Towarowego z zupełnie nową częścią, które wspólnie staną się jedną funkcjonalną całością. Zadbano przy tym, by każda część była odpowiednio doświetlona światłem dziennym. Standard wentylacji i klimatyzacji daleko wykracza poza obowiązujące obecnie normy, a zastosowane technologie pozwalają na uzyskanie prestiżowego certyfikatu ekologicznego BREEAM w najnowszej wersji New Construction 2016.

Na dwóch podziemnych kondygnacjach przewidziano miejsca zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak i dla rowerzystów – strzeżony parking pomieści 301 samochodów oraz 100 rowerów, a także – co równie ważne – zaoferuje miejsca do ładowania aut elektrycznych, myjnię samochodową oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów. Dzięki temu stworzona zostanie przestrzeń do komfortowej pracy dla ponad dwóch tysięcy osób.

Do dyspozycji pracowników kompleksu, szczecinian i gości oddany zostanie szereg lokali usługowych, w tym kawiarnie i restauracje. Stworzona zostanie również zupełnie nowa przestrzeń publiczna – ogólnodostępne patio ze śródmiejską zielenią oraz blisko 500-metrowy taras widokowy zlokalizowany na dachu budynku.

- Nasze centrum wyznacza nowy standard – dostrzegamy, czego potrzebuje firma przyszłości i realizujemy to – mówi Edward Osina, prezes zarządu firmy Calbud. – Posejdon zdefiniuje nasze miasto na wiele lat i będzie to definicja nowoczesności, ekologii oraz przyjazności dla miejsca i człowieka. Miejsce, gdzie przed wielu laty występował niezapomniany Jan Kiepura, stanie się centrum życia kulturalnego i biznesowego, miejscem dużych konferencji i targów, ale też codziennego życia i pracy.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY