REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Postępują prace przy budowie IKEA w Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 24 paź 2014 15:50
IKEA szybko powstaje w Bydgoszczy, fot. UM Bydgoszcz

Trzypiętrowy sklep o powierzchni ok. 30 tys. m kw., wraz z magazynem i parkingiem na ponad 1100 miejsc, powstaje na działce położonej przy skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Łowickiej. Generalnym wykonawcą nowego sklepu IKEA jest firma Budimex. Otwarcie planowane jest na drugą połowę 2015 roku.

REKLAMA

W szybkim tempie wznoszony jest nowy sklep firmy IKEA. Na skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Łowickiej, gdzie od kilku miesięcy trwają prace, ekipa budowlana zakończyła prace fundamentowe. Tym samym inwestor zaczął przygotowania do kolejnego etapu budowy.

Wysokie słupy konstrukcyjne, jakie zauważyć można, przejeżdżając obok placu budowy, umożliwiły położenie płyt stropowych, a także przystąpienie do prac nad montażem konstrukcji i pokrycia dachu. Trwają też prace nad podbudową parkingu na parterze budynku, gdzie w przyszłości udostępnionych zostanie ponad 600 miejsc dla klientów sklepu - podaje bydgoski magistrat.

- Miejsce budowy dynamicznie się zmienia. Prace idą zgodnie z planem. Obecnie wykonywane są ściany monolityczne w obszarze pomieszczeń technicznych, a także trwają przygotowania do montażu charakterystycznych paneli elewacyjnych na zewnątrz budynku. Niebawem więc mieszkańcy Bydgoszczy i okolic nie będą więc mieli wątpliwości, że to budynek IKEA powstaje w ich mieście – mówi Karol Barcal, przedstawiciel inwestora.

IKEA Bydgoszcz będzie dziewiątym sklepem IKEA w Polsce. Pierwszy polski sklep powstał w 1990 r., jednak początki IKEA sięgają 1943 r. Jej szwedzkie korzenie mocno odzwierciedlają się w codziennej działalności firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY