REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Postępują prace przy galerii Zielone Arkady

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 13 lis 2014 09:49
Postępują prace przy galerii Zielone Arkady
Galeria handlowa Zielone Arkady, fot. ECE Projektmanagement

Na rogu ul. Wojska Polskiego oraz Kujawskiej w Bydgoszczy powstają kolejne piętra nowoczesnego centrum handlowo-biurowego Zielony Arkady. Autorem projektu architektonicznego jest ECE Projektmanagement i Stabil z Katowic.

REKLAMA

Centrum handlowe Zielone Arkady będzie łączyć funkcje handlowo - usługowo - rozrywkowe. Na trzech kondygnacjach pomieści ok. 200 lokali, o łącznej powierzchni ok. 50 tys. mkw.

Co słychać na budowie galerii Zielone Arkady? Po stronie północnej (bliżej skarpy) powstaje sześciokondygnacyjny parking z miejscami postojowymi dla 1200 pojazdów i dwoma strefami dojazdowymi - informuje bydgoski magistrat.

Wkrótce ruszą też skomplikowane i precyzyjne prace polegające na wykonaniu znacznych rozmiarów konstrukcji stalowo-żelbetowej nad wejściem głównym, tzw. „kryształu”. Widać natomiast już konstrukcję wejścia od strony ul. Wojska Polskiego.

Termin zakończenia prac inwestor przewiduje na koniec października 2015 roku. Wykonawca prac jest firma Strabag. Koszt budowy nowoczesnej galerii został oszacowany na 150 mln euro. Ma to być największy obiekt handlowo-usługowy w województwie kujawsko-pomorskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY