REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Postępy na budowie Galerii Północnej w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 gru 2015 09:36
Postępy na budowie Galerii Północnej w Warszawie
Galeria Północna
Postępy na budowie Galerii Północnej w Warszawie
Postępy na budowie Galerii Północnej w Warszawie
Postępy na budowie Galerii Północnej w Warszawie
Postępy na budowie Galerii Północnej w Warszawie

Budowa Galerii Północnej rozpoczęła się w lipcu bieżącego roku, a obecnie trwają już prace nad konstrukcją żelbetową oraz instalacjami podposadzkowymi.

REKLAMA

37 tysięcy metrów sześciennych betonu, 5 tysięcy ton stali w wykonanych elementach konstrukcyjnych, 250 tysięcy metrów sześciennych wykopów – tak w telegraficznym skrócie można podsumować postępy w budowie Galerii Północnej, która ruszyła w lipcu bieżącego roku. Otwarcie pierwszego nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego w północno-wschodniej części stolicy nastąpi w pierwszej połowie 2017 roku. Galeria Północna jest już skomercjalizowana w 60 proc., licząc podpisane umowy i listy intencyjne.

Budowa Galerii Północnej ruszyła w lipcu bieżącego roku. Pierwsze dźwigi na terenie budowy pojawiły się już w sierpniu, obecnie trwa montaż ósmego żurawia. Wykonany już został strop na poziomie zero oraz izolacje ścian zewnętrznych. Teraz trwają prace nad konstrukcją żelbetową oraz instalacjami podposadzkowymi. Dotychczas wylano około 37 tysięcy metrów sześciennych betonu, a w wykonanych elementach konstrukcyjnych użyto 5 tysięcy ton stali. Od początku prac wykonano 250 tysięcy metrów sześciennych wykopów.

- Dynamicznie prowadzona budowa Galerii Północnej jest efektem m.in. współpracy z najlepszymi specjalistami i naszego wieloletniego doświadczenia deweloperskiego, w tym budowy Galerii Mokotów, Galerii Kazimierz i Galerii Jurajskiej. Przyjęta przez nas strategia leasingowa jest od początku efektywnie realizowana. Obecnie centrum jest skomercjalizowane w 60 proc., licząc podpisane umowy oraz listy intencyjne. Te wyniki już teraz świadczą o sukcesie naszej inwestycji – komentuje Jacek Wachowicz, dyrektor ds. sprzedaży i wynajmu w GTC.

Aby zapewnić odwiedzającym Galerię Północną komfort na światowym poziomie, architekci z renomowanych pracowni APA Wojciechowski oraz Tzur Architects zaprojektowali unikatowy, zagospodarowany zielenią, otwarty dach z alejkami spacerowymi i placem zabaw. Część dachu zostanie przeszklona. Takie rozwiązanie w połączeniu z przestronnym wnętrzem galerii zapewni nieporównywalną z obecnie istniejącymi polskimi centrami handlowymi ilość światła dziennego. Niekonwencjonalny design oraz rozwiązania konstrukcyjne projektu z pewnością wyznaczą nowe standardy projektowania i budowania tego typu obiektów, a stale rozbudowywana oferta handlowa i zastosowanie nowoczesnych technologii przyciągną klientów z całej Warszawy i okolic.

Za komercjalizację Galerii Północnej odpowiadają firmy Cushman & Wakefield i JLL, za działania marketingowo-reklamowe – agencja Communication Unlimited.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY