REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Poszukiwany pomysł na ul. Kondratowicza w Warszawie

  • Autor: UM Warszawa
  • 18 gru 2015 09:12
fot. Fotolia

17 grudnia br. rozpoczął się nabór do warsztatów urbanistyczno-architektonicznych dotyczących zagospodarowania ulicy Kondratowicza, przygotowanych przez warszawski oddział SARP, na zlecenie miasta.

REKLAMA

Ich celem jest uzyskanie różnorodnych propozycji programowych i przestrzennych zagospodarowania centrum współczesnego Bródna, na odcinku pomiędzy planowanymi stacjami II linii metra (3+2): „Kondratowicza” (C20, w rejonie skrzyżowania ul. Kondratowicza i ul. Malborskiej) i „Bródno” (C21, po wschodniej stronie ulicy Rembielińskiej).

– Metro ożywiło już Ursynów, Mokotów, Bielany i Pragę. Teraz podobne zmiany czekają Targówek i Bemowo. A to oznacza prawdziwą metamorfozę miejskiej przestrzeni. Chcemy by w wypracowaniu najbardziej optymalnych rozwiązań oprócz architektów i urbanistów aktywnie uczestniczyli również mieszkańcy – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Warsztaty zostaną przeprowadzone w dwóch etapach. W pierwszym odbędzie się nabór uczestników, na podstawie przesłanych zgłoszeń. Do drugiego etapu zostanie zaproszonych pięciu uczestników (lub zespołów projektowych), których zadaniem będzie opracowanie zaproponowanych wcześniej rozwiązań.

W ramach warsztatów zostaną przeprowadzone szeroko zakrojone konsultacje społeczne i akcja promocyjna. Zostaną zorganizowane spacery z mieszkańcami i odbędzie się otwarta dyskusja na temat zagospodarowania przestrzeni publicznej tego obszaru Bródna.

– Bardzo się cieszę, że udało się nam powrócić do sprawdzonej formy warsztatów jako dyskusji środowiskowej. Ich odświeżona formuła przewiduje aktywny udział mieszkańców, którzy są bezpośrednimi użytkownikami analizowanej przestrzeni. Myślę, że w każdych kolejnych organizowanych przez nas warsztatach w coraz większym stopniu udaje się nam wykorzystać ich potencjał i przemyślenia – dodaje Marek Mikos, szef miejskiego biura architektury.

Nabór zespołów projektowych rozpoczął się 17 grudnia. Przesłane zgłoszenia oceni jury a wyniki zostaną ogłoszone w połowie stycznia. Następnie przez dwa miesiące będą trwały prace warsztatowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY