REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Poszukiwany wykonawca przebudowy Pawilonu Zodiak

  • Autor: UM Warszawa
  • 19 kwi 2016 14:42
Poszukiwany wykonawca przebudowy Pawilonu Zodiak
fot. Gowin & Siuta
Poszukiwany wykonawca przebudowy Pawilonu Zodiak
Poszukiwany wykonawca przebudowy Pawilonu Zodiak
Poszukiwany wykonawca przebudowy Pawilonu Zodiak

Ruszył przetarg na wykonawcę pawilonu Zodiak oraz placu między budynkiem a Pasażem Wiecha. Opuszczony od lat budynek w centrum Warszawy wspólnie z placem stworzą przestrzeń nawiązującą do modernistycznej przeszłości. Projekt przebudowy budynku opracowała warszawska pracownia Kalata Architekci, a placu przed budynkiem Zodiak krakowska firma Gowin & Siuta.

REKLAMA

Nowy projekt zachowuje kameralną skalę założenia, przywraca elementy wodne w postaci fontanny deszczownicowej, nawiązuje do ażurowych daszków poprzez sufit z siatki świateł - wszystko to w formie współczesnej interpretacji. Na placu delikatna zasłona z kropelkujacej wody, dzięki wbudowanym czujnikom śledzić będzie ruch człowieka i pozwala na przekroczenie suchą stopą niematerialnej ściany w dowolnym jej fragmencie. Zieleń wraca w formie wertykalnych ogrodów zielonych. Gładka powierzchnia placu z wielkoformatowych płyt z białego granitu pokrytych powłoką hydrofobową, będzie przeznaczona do pisania i rysowania grafitem - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

Przestrzeń placu będzie się zmieniać nieustająco. W procedurze open call wybrane zostaną najciekawsze czasowe aranżacje placu. Kultura, sztuka, działania społeczne, ekologiczne, nauka, działania z dziećmi - dzięki wszystkim tym aktywnościom nigdy nie będzie nudno.

W pawilonie na piętrze znajdzie się Centrum Informacji Gospodarczej, które ma być wizytówką dynamicznie rozwijającego się obszaru metropolitarnego stolicy. Na parterze swoją przestrzeń będzie mieć Oddział Warszawskiego SARP, służąca ekspozycji projektów architektonicznych i urbanistycznych.

Projekt przebudowy budynku opracowała warszawska pracownia Kalata Architekci, a placu przed budynkiem Zodiak krakowska firma Gowin & Siuta. Prace rewitalizacyjne budynku i placu finansuje miasto st. Warszawa. Termin składania ofert w przetargu na przebudowę i nadbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania istniejącego pawilonu Zodiak oraz zagospodarowanie otoczenia to 30 maja 2016 r. Wykonawca będzie mieć czas do 30 czerwca 2018 roku na realizację zadania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY