REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powiew luksusu w nadmorskim kurorcie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 gru 2016 10:06
Powiew luksusu w nadmorskim kurorcie
fot. materiały prasowe

Mostostal Warszawa wzniesie condo-inwestycję na Mierzei Helskiej. Kameralny, nowoczesny obiekt z widokiem na Zatokę Pucką będzie położony tuż przy molo w Juracie. Za projekt architekotniczny inwestycji odpowiada pracownia Arch-Deco.

REKLAMA

Mostostal Warszawa zrealizuje kompleksową budowę luksusowego obiektu, w którym znajdą się apartamenty hotelowe oraz garaż podziemny. Łączna powierzchnia apartamentów wyniesie ponad 1 900 mkw. Budynek będzie posiadał trzy kondygnacje nadziemne. W każdym spośród dwu-, trzy- i czteropokojowych apartamentów, których powierzchnia wyniesie od 48 mkw. do 106 mkw., zaplanowano aneks kuchenny połączony z salonem, łazienkę oraz taras wypoczynkowy. Działka, na której stanie luksusowy hotel projektu pracowni Arch Deco jest zlokalizowana u zbiegu ulic Mestwina i Międzymorze w Juracie.

– Teren inwestycji znajduje się w wyjątkowo klimatycznym miejscu, tuż przy wodach zatoki.  Właśnie ze względu na lokalizację robót budowlanych na terenie pasa ochronnego brzegu morskiego, inwestor musiał wystąpić do Urzędu Morskiego w Gdyni o pozwolenie na budowę. Ponadto, nieruchomość położona jest w granicach obszaru Natura 2000 – Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk Zatoka Pucka i Półwysep Helski. Jednak biorąc pod uwagę zakres zaplanowanych do wykonania prac oraz fakt, że inwestycja będzie realizowana w pasach drogowych, nie stwierdzono zagrożenia dla tamtejszej fauny i flory. Bez przeszkód możemy więc przystępować do realizacji – podsumował Maciej Sasak, dyrektor Oddziału Północnego Mostostal Warszawa.

Od początku istnienia, czyli od lat 30. XX wieku, Jurata stanowiła letnisko wypoczynkowe dla elit. Zawsze przyciągała rzesze turystów ze względu na piaszczyste plaże, powietrze bogate w jod, wyjątkowy mikroklimat i sąsiedztwo sosnowego lasu. Nowa inwestycja przyciągnie do kurortu kolejnych wczasowiczów. Z apartamentów będzie się rozciągał piękny widok na zatokę jako że budynek będzie zlokalizowany zaledwie parę kroków od plaży, przy długim drewnianym molo. Przeszklone ściany i duże tarasy pozwolą w pełni chłonąć nadmorską atmosferę i podziwiać wschody i zachody słońca. Nowoczesna architektura budynku będzie się z kolei uzupełniać z przestrzenią pełną zieleni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY