REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powiew świeżości w Gdańsku

  • Autor: propertydesign.pl
  • 01 kwi 2014 11:44
Powiew świeżości w Gdańsku
Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku, fot. Hines
Powiew świeżości w Gdańsku
Powiew świeżości w Gdańsku
Powiew świeżości w Gdańsku

Centrum Biurowe Neptun zlokalizowane w Gdańsku zostało oficjalnie otwarte. Cechą wyróżniającą CBN jest nie tylko funkcjonalność powierzchni najmu, systemy i rozwiązania techniczne, ale także nowoczesna architektura. Niepowtarzalna bryła CBN jest zasługą renomowanej pracowni architektonicznej Aedas CE.

REKLAMA

Centrum Biurowe Neptun położone jest w atrakcyjnej lokalizacji w centrum komercyjnym Gdańska, przy alei Grunwaldzkiej 103A, stanowiącej główną arterię łączącą centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią. Budynek oferuje swoim najemcom 15.300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej na 18 kondygnacjach. To pierwszy wysokościowy (86 metrów) i tak nowoczesny budynek biurowy w Gdańsku.

Na parterze budynku znajduje się reprezentacyjny, chroniony hol recepcyjny oraz lokale usługowo-handlowe. Na pierwszym piętrze zaplanowano wyposażone sale konferencyjne dedykowane przyszłym użytkownikom budynku. Ponadto, możliwość elastycznego podziału pięter na mniejsze moduły, optymalna głębokość traktów, doskonałe doświetlenie stanowisk dzięki w pełni przeszklonej fasadzie, minimalizacja powierzchni wspólnych oraz odpowiednio dobrane systemy techniczne budynku składają się na komfortowe oraz przyjazne środowisko pracy dla najemców budynku.

Autorem koncepcji architektonicznej budynku jest renomowana pracownia architektoniczna Aedas, wybrana przez Hines w wyniku konkursu przeprowadzonego na początku 2010 roku. Firma Aedas CE, jest częścią międzynarodowej grupy Aedas, świadczącej usługi doradcze w zakresie architektury, projek-towania wnętrz, planowania przestrzennego, krajobrazu, urbanistyki i doradztwa w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie i obu Amerykach.

CBN jest pierwszym budynkiem biurowym Hines w Gdańsku, lecz nie pierwszym projektem ukończonym w Polsce. W Polsce firma znana jest z realizacji jednego z najbardziej prestiżowych i utytułowanych budynków w Warszawie, biurowca Metropolitan, zlokalizowanego przy Placu Piłsudskiego oraz budynek Sterlinga Business Center w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY