REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powrót do przeszłości jest możliwy. Four Points przeniesie w przedwojenne czasy

  • Autor: propertydesign.pl
  • 26 sie 2016 09:52
Powrót do przeszłości jest możliwy. Four Points przeniesie w przedwojenne czasy
Four Points by Sheraton w Zakopanem, fot. mat. inwestora
Powrót do przeszłości jest możliwy. Four Points przeniesie w przedwojenne czasy

Projekt hotelu Four Points by Sheraton w Zakopanem przygotuje Grupa 5 Architekci Sp. z o.o. Poprzedzona długimi rozmowami z konserwatorem zabytków, inwestycja zakłada rozbudowę historycznej bryły istniejącego hotelu Bristol w duchu rysunków architekta obiektu Zygmunta Ostafina z 1927 roku.

REKLAMA

Przed wojną hotel Bristol był miejscem spotkań i aktywności, w tym dancingów na wolnym powietrzu, porannej gimnastyki czy zawodów sportowych. Przedwojenny społecznik i charyzmatyczny pierwszy dyrektor obiektu - Marian Jamontt ściągał artystów i osobistości do hotelu. Luksusowy obiekt przyciągał gości z wyższych sfer.

Jak informują architekci, plany zakładają przywrócenie dawnej świetności ważnego na zakopiańskiej mapie miejsca. Jest projektowany z wysokim poszanowaniem historycznej wartości, spełniając jednocześnie wytyczne pozwalające na wprowadzenie nowoczesnej funkcji hotelowej.

Najcenniejszymi elementami budynku jest fasada frontowa i zawarte na niej detale budynku w stylu art deco. Istotny jest również charakter sali balowej – elementy dekoracyjne staną się inspiracją dla nowo tworzonych wnętrz hotelowych.

Podkreślona zostanie oś główna oraz monumentalny charakter fasady frontowej poprzez poszerzenie schodów wejściowych i strefy wejścia oraz lokalizację podjazdu centralnie przed arkadami. Powstanie dodatkowo przestrzeń rekreacyjna przed obiektem z zachowywanymi symetrycznie stojące w stosunku do historycznej fasady limbami.

W ofercie hotelu oprócz pokoi hotelowych w standardzie Four Points by Sheraton znajdzie się bogata oferta restauracyjna, bar, centrum fitness oraz basen.

Oczy gości ma cieszyć niesamowity widok na Giewont z pokoi hotelowych, a spacerowiczów w tę okolicę przyciągnie szumiący w pobliżu potok oraz odnowiona fasada historycznego obiektu z motywami art deco.

W planowanym hotelu operować będzie znana, światowa marka hotelarska Four Points by Sheraton, która w swoich założeniach nawiązuje w projektowanych wnętrzach do lokalnej historii i tradycji.

Inwestycja to efekt umowy Starwood Hotel & Resort Worldwide Inc. ze spółką Bristol.

Dane inwestycji:

Inwestor: Bristol Sp. z o.o.

Realizacja projektu: 2015 r. -2017 r.

Realizacja inwestycji: 2016 r. -2020 r.

Powierzchnia całkowita nadziemna: 11,500 mkw.

Liczba pokoi Four Points by Sheraton: 97 pokoi

Autorzy projektu: Grupa 5 Architekci Sp. z o.o. Dziedziejko, Leszczyński, Mycielski, Zelent, Grzelewski

Współpraca autorska: Piotr Bzdel, Tomasz Szponar, Bartosz Nowicki

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY