REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powstaje C200 Office projektu biura Kenton Arch

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 lis 2014 15:13
Powstaje C200 Office projektu biura Kenton Arch
Biurowiec C200 Office, Euro Styl

Postoczniowy budynek biurowy przy ulicy Marynarki Polskiej w Gdańsku, powstały w latach 70. zostanie przebudowany. Projekt architektoniczny biurowca przygotowali architekci z biura Kenton Arch z Gdańska. Inwestycja będzie oddana do użytku w marcu 2016 roku.

REKLAMA

Rozpoczęły się prace modernizacyjne nowej inwestycji firmy Euro Styl. Trójmiejski deweloper przebudowuje powstały w latach 70. postoczniowy budynek biurowy przy ulicy Marynarki Polskiej w Gdańsku. Obiekt zyska nieprzypadkową nazwę, nawiązującą do tradycji i nomenklatury stoczniowej - C200 Office. Biurowiec będzie oddany do użytku w marcu 2016 roku. Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu jest JLL.

- Modernizacja C200 Office może być ciekawym przykładem nowego zagospodarowania postindustrialnego terenu. Nowy obiekt ma być innowacyjny, wygodny i spełniać obecne na rynku inwestycji komercyjnych standardy - komentuje Mikołaj Konopka, Wiceprezes Euro Styl.

- C200 Office to nowoczesny projekt biurowy oferujący wysoką jakość w przystępnych stawkach najmu. W C200 czynsze będą niższe o około 10-20 proc. niż w typowych obiektach biurowych oferowanych na rynku trójmiejskim. Dodatkowo, warto wspomnieć, że C200 posiada podziemne magazyny o powierzchni około 2500 mkw. Część z nich może korzystać z rampy - mówi Magdalena Reńska, Dyrektor Oddziału JLL w Gdańsku.

Biurowiec będzie posiadał 7 kondygnacji, a jego elewację uatrakcyjni m.in. ledowa iluminacja. Całkowita powierzchnia najmu budynku wyniesie około 17,5 tys. mkw. Złożą się na nią pomieszczenia biurowe klasy A (parter i I piętro) oraz B+ (wyższe kondygnacje). Architekci odpowiedzialni za projekt zadbali, aby przyszli najemcy mieli możliwość elastycznej aranżacji powierzchni. Projektanci nie zapomnieli również o tym, by części wspólne obiektu były jak najbardziej efektywne, a przy tym i atrakcyjne. Projekt architektoniczny biurowca przygotowało Biuro Kenton Arch.

W hali garażowej oprócz miejsc parkingowych i przestrzeni magazynowej (około 2,5 tys. mkw.) z rampą, znajdzie się również rowerownia wraz z szatnią, prysznicami i szafkami dla rowerzystów. Na terenie inwestycji powstanie duży parking naziemny.

Biurowiec jest położony w dobrze skomunikowanej, centralnej części Gdańska, przy ulicy Marynarki Polskiej 169 (przedłużenie Jana z Kolna). Tuż przed wejściem do obiektu znajduje się przystanek tramwajowy, nieco dalej przystanek SKM – Gdańsk Politechnika, a niecałe 3 km dzielą inwestycję od dużego węzła komunikacyjnego Gdańska Głównego, który obejmuje PKP, SKM, PKS oraz przystanki autobusowe i tramwajowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY