REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powstaje elewacja Zielonych Arkad w Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 04 maj 2015 09:42
Powstaje elewacja Zielonych Arkad w Bydgoszczy
Galeria handlowa Zielone Arkady, fot. ECE Projektmanagement
Powstaje elewacja Zielonych Arkad w Bydgoszczy
Powstaje elewacja Zielonych Arkad w Bydgoszczy

Trwają intensywne prace przy wykonywaniu elewacji galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy. Autorem projektu architektonicznego jest ECE Projektmanagement i Stabil z Katowic.

REKLAMA

Prace przy elewacji galerii rozpoczęły się od strony ul. Słowiańskiej i Wojska Polskiego oraz w górnych partiach budynku od strony wielopoziomowego parkingu. Testowane są również okładziny, które zastosowane zostaną przy wejście od strony ul. Wojska Polskiego. Inwestor przedstawił również plany związane z utworzeniem w galerii sporej części gastronomicznej, w której ma funkcjonować ok. 10 punktów restauracyjnych.

Galeria Zielone Arkady zostało zaprojektowana jako dwa budynki - trzykondygnacyjne centrum handlowe. Obiekt powstaje na terenie o powierzchni 11,5 hektara. Powierzchnia handlowa ma wynieść 103 tys. mkw. W tym jedna kondygnacja przeznaczona na biura oraz sześciokondygnacyjny parking na 1200 miejsc parkingowych.

Wykonawcą prac jest firma Strabag. Koszt budowy nowoczesnej galerii został oszacowany na 150 mln euro. Ma to być największy obiekt handlowo-usługowy w województwie kujawsko-pomorskim.

Koniec prac zaplanowano na październik 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY