REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powstał kolejny odcinek Wartostrady. To jedna z najciekawszych inwestycji Poznania

  • Autor: PAP
  • 30 sty 2018 10:24
fot. pixabay.com

Wartostrada, czyli ciąg pieszo-rowerowy ciągnący się wzdłuż rzeki Warty budowany jest w Poznaniu fragmentami od 2011 roku. Docelowo, trasa ta w strefie śródmiejskiej ma mieć długość ok. 10 km.

REKLAMA

Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało w poniedziałek, że gotowy jest już kolejny, niemal 2-kilometrowy odcinek Wartostrady na zachodnim brzegu Warty; od Mostu Przemysła I do Mostu Królowej Jadwigi. Obecnie, fragment ten czeka na odbiór i zgodę na użytkowanie.

"Zostało jeszcze kilka kwestii technicznych do realizacji, w tym utwardzenie przejazdu pod mostem Królowej Jadwigi w kierunku parku Mazowieckiego. Ten element będzie wykonany najdalej do końca marca" - zaznaczył Ryszard Bączkowski z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Jak dodał, budowa trasy wzdłuż ul. Piastowskiej rozpoczęła się w sierpniu zeszłego roku. To już trzeci odcinek Wartostrady, który powstał w ostatnich latach.

"W 2016 roku oddano do użytku trasę o długości 2,34km od rzeki Głównej do rzeki Cybiny na wschodnim brzegu rzeki Warty. W maju zeszłego roku zakończono budowę odcinka od rzeki Cybiny do mostu Królowej Jadwigi liczącego 1,76km. Trasa po zachodniej stronie Warty pomiędzy ul. Królowej Jadwigi a ul. Hetmańską ma prawie 2 kilometry" - podkreślił Bączkowski.

Wskazał także, że w drugiej połowie tego roku ma ruszyć również budowa kolejnego odcinka, biegnący od strony Starego Miasta dolnym tarasem Warty - od mostu Królowej Jadwigi do Czartorii.

Bączkowski tłumaczył, że budowa odcinka łączącego Wartostradę z Jeziorem Maltańskim, który będzie przechodził pod ul. Jana Pawła II tzw. Śluzą Cybińską powinna zakończyć się w 2021 roku. Jak dodał, w tym miejscu wykorzystane będą fragmenty dawnych umocnień fortyfikacyjnych.

Umowę na dofinansowanie Wartostrady z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, władze Poznania podpisały we wrześniu ub. roku. Poza budową i modernizacją dróg rowerowych, w ramach projektu, planowany jest również montaż wzdłuż całej trasy energooszczędnego oświetlenia, monitoringu wizyjnego, a także m.in. stworzenie stojaków rowerowych oraz samoobsługowych punktów naprawy rowerów.

Łączny koszt inwestycji to 21,5 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wynosi ponad 16 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY