REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powstanie centrum handlowe Skałka projektu Bose International

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 mar 2015 10:54
Powstanie centrum handlowe Skałka projektu Bose International
Centrum handlowe Skałka, Apollo-Rida
Powstanie centrum handlowe Skałka projektu Bose International
Powstanie centrum handlowe Skałka projektu Bose International
Powstanie centrum handlowe Skałka projektu Bose International

Nowe centrum handlowe, o nazwie Skałka, powstanie w Tychach. Inwestorem jest firma Apollo-Rida. Skałka będzie miało ok. 36 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej, której otwarcie planowane jest na koniec 2016 roku.

REKLAMA

Za koncepcję architektoniczną CH Skałka odpowiada międzynarodowe biuro projektowe Bose International, autor takich projektów jak: Silesia City Center, Bonarka City Center, Korona Kielce i wielu innych, a architektem wykonawczym jest biuro architektoniczne Terrabud.

Jak zapowiada inwestor, CH Skałka będzie jedyną nowoczesną galerią w Tychach, w centrum miasta. Na inwestycję składać się będzie ponad 90 lokali handlowych, usługowych oraz gastronomicznych zlokalizowanych na jednym poziomie handlowym. Apollo-Rida przygotuje do dyspozycji klientów 1400 miejsc parkingowych, przestrzeń publiczną z amfiteatrem oraz fontannami. Inwestor, w porozumieniu z władzami miasta, zapowiada również przebudowę okolicznych rond. Takie rozwiązanie wpłynie na ogólną poprawę infrastruktury, zarówno w okolicach inwestycji jak i w całym mieście.

Skałka to projekt przygotowany z myślą głównie o mieszkańcach Tychów. Apollo-Rida, posiadając bogate doświadczenie w sektorze centrów handlowych, poprzedziło swoje decyzje dotyczące budowy Skałki szczegółowymi badaniami rynkowymi. Centrum Skałka to inwestycja odpowiednio zaplanowana pod względem wielkości, formatu, miksu branż i najemców, zgodna z oczekiwaniami konsumentów. Obecnie w Centrum działają już dwaj kluczowi najemcy – hipermarket Auchan i sklep budowlany OBI oraz prowadzone są zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami.

- Do tej pory Tychy to jedyne miasto z ponad 125 tys. mieszkańców w Polsce, które nie ma tego typu galerii handlowej - mówi Rafał Nowicki, prezes Apollo-Rida. - Tym bardziej cieszy nas fakt, że będziemy pierwszymi, którzy zrealizują tak nowoczesny projekt w samym centrum miasta. Planujemy również budowę amfiteatru oraz ciekawą ofertę rozrywki dla wszystkich mieszkańców – zarówno tę „lekką i przyjemną” jak również realizację różnego rodzaju wystaw, koncertów, itp.

Jak podkreśla Grażyna Melibruda z JLL, firmy odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu: Dzięki takim przedsięwzięciom jak inwestycja Apollo-Rida umacnia się handlowe centrum miasta. Skałka stanowi przykład głębokich zmian na tyskim rynku handlowym, który przechodzi na kolejny etap rozwoju. Stanie się ona miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym i przyjaznym dla mieszkańców miasta. To nie tylko nowoczesna koncepcja handlu - tworzymy nową przestrzeń, która może przyczynić się do animacji życia społecznego.

Warto również zauważyć, że Skałka daje możliwość zaistnienia w centrum miasta najemcom, którzy poszukują wysokiej jakości lokali handlowych i widzą potencjał rozwoju swojej działalności w takich lokalizacjach. Wielkim atutem projektu jest położenie w sercu miasta i wiążący się z tym szeroki dostęp do środków komunikacji publicznej oraz bardzo dobre połączenie z głównymi arteriami miasta. Nowoczesny projekt budynku z pewnością nada okolicy nową jakość.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY