REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powstanie ośrodek tworzący inteligentne rozwiązania dla miast

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 wrz 2014 11:50
Powstanie ośrodek tworzący inteligentne rozwiązania dla miast
Wizualizacja przyszłego Center of Excellence Schneider Electric w Barcelonie

Schneider Electric, firma specjalizująca się w zarządzaniu energią, ogłosił plany utworzenia w Barcelonie pierwszego Center of Excellence – ośrodka, którego działalność będzie skupiona na inteligentnych rozwiązaniach dla miast. Informacja została przekazana przez Julio Rodrigueza, Executive Vice-President Global Operations, Schneider Electric, w trakcie specjalnej ceremonii, która odbyła się w obecności burmistrza miasta Xaviera Triasa.

REKLAMA

Misją Center of Excellence, który stworzony zostanie przez Schneider Electric będzie zbieranie wiedzy dotyczącej rozwiązań dla inteligentnych miast, w oparciu o wieloletnie doświadczenia i pomyślnie przeprowadzone wdrożenia rozwiązań Smart City w miastach na całym świecie. Placówka będzie oferować rozwiązania zapewniające wymierne korzyści ekonomiczne i społeczne mieszkańcom miast. Centrum będzie wspierać miasta pragnące realizować nową filozofię wydajnego zarządzania, zapewniającą wyższy komfort życia swoich mieszkańców oraz zrównoważony rozwój. Zadaniem centrum będzie dostarczanie inteligentnych rozwiązań i opracowywanie nowych modeli biznesowych.

- W trakcie najbliższych 40 lat będziemy świadkami rewolucji technicznej w miastach. Postępujący trend zagęszczania się populacji w centralnych obszarach aglomeracji oraz coraz większe niedobory surowców będą mieć poważne konsekwencje dla mobilności, jakości powietrza, usług medycznych – mówił Julio Rodríguez, Executive Vice-President Global Operations w Schneider Electric. - Już dziś Schneider Electric współpracuje z ponad 200 miastami przy projektach z zakresu inteligentnego zarządzania. Dzięki nowej placówce zwiększymy nasz potencjał dostarczania zaawansowanych rozwiązań, które gotowe będą do wykorzystania w miastach - dodaje.

Obok firmy Cisco, która również ogłosiła swoje plany inwestycji w nowe centrum badawcze,
Schneider Electric jest pierwszym przedsiębiorstwem, które założy swoją placówkę w kompleksie Smart City Campus utworzonym z inicjatywy Rady Miasta Barcelona w dzielnicy Sant Marti. Centrum badawcze, służące za miejsce pracy dla ponad 40 specjalistów i badaczy, w pełni rozwinie swoją działalność do połowy 2016 r. Zarówno Cisco jak i Schneider Electric założą swoje ośrodki rozwoju innowacji we wspólnej przestrzeni dawnej fabryki Ca l’Alier, co będzie sprzyjać współpracy i wymianie doświadczeń między przedsiębiorstwami.

- Barcelona stała się przykładem dla całego świata, jeśli chodzi o działania na polu rozwoju inteligentnych miast. Miasto tytułuje się jako Światowa Stolica Mobilności (Mobile World Capital), a w 2014 r. zostało wyróżnione tytułem Europejskiej Stolicy Innowacji – komentował burmistrz Barcelony, Xavier Trias. - Nowe Center of Excellence założone w ramach inicjatywy Smart City Campus, a także porozumienie zawarte pomiędzy firmami Schneider Electric i Cisco, a naszym miastem, pomogą nam w pracach nad nowym modelem wzrostu gospodarczego opartego na technologiach, miejskich innowacjach i usługach, przyczyniając się do zwiększenia dobrobytu i podniesienia jakości życia mieszkańców - dodaje.

Inwestycje Schneider Electric w obszarze technologii dla inteligentnych miast stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na nowe wydajne i zrównoważone rozwiązania dla problemów związanych
z zagęszczaniem się populacji. Dodatkowym celem Schneider Electric jest utworzenie w Barcelonie placówki, która będzie przyciągać utalentowanych specjalistów i innowacyjne idee. W ciągu najbliższych miesięcy firma skupi się na budowaniu i wzmacnianiu współpracy z najlepszymi uczelniami  takimi jak IESE Business School (Uniwersytet Nawarry).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY