REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powstanie pasaż na cześć łódzkiego architekta

  • Autor: UM Łódź
  • 30 sty 2017 09:10
fot. UM Łódź

W Łodzi zostanie zagospodarowana przestrzeń pomiędzy ulicami Włókienniczą i Jaracza. Obecnie jest to miejsce zaniedbane i zapomniane. Pojawił się pomysł stworzenia tam pasażu i nazwanie go na cześć Hilarego Majewskiego, łódzkiego architekta miejskiego w latach 1872 - 1892.

REKLAMA

- Pasaż Majewskiego to tak naprawdę przybliżenie sylwetki osoby, która jest szczególnie ważna dla dziedzictwa naszego miasta. Był on jednym z wielkich architektów tworzących Łódź, imperium Poznańskiego, pałac Herbsta czy wille Ludwika Grohmana. To dzięki niemu mamy przyjemność oglądać te przepiękne ślady historii. To również tu, przy ul. Włókienniczej 11 znajduje się piękna kamienica, dom Hilarego Majewskiego - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, celem projektu jest stworzenie wysokiej jakości przestrzeni publicznej, komfortowej i bezpiecznej dla mieszkańców. W pasażu znajdować się będzie fontanna oraz ławki i pergole, które oplatać będą rośliny. Wokół posadzone będą drzewa i krzewy. Stanie tam również wielopokoleniowy plac zabaw z urządzeniami do zabaw i ćwiczeń dla dzieci, młodzieży i seniorów. Ciekawym i wyjątkowym rozwiązaniem architektonicznym będzie posadzka, na którą składać się będą dwa elementy odwzorowujące oryginalny parkiet w domu Hilarego Majewskiego. - Hilary Majewski był architektem włókienniczej Łodzi i w ten sposób chcielibyśmy to upamiętnić - tłumaczy Jakub Krzysztofik, jeden z projektantów kwartału.

W okolicy znajdzie się także naziemny parking wielopoziomowy, który zapewni ok. 100-200 miejsc postojowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY