REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powstanie szlak twórczości architekta Stefana Szyllera

  • Autor: UM Radom
  • 23 sty 2015 11:27
fot. Fotolia

W planach jest na terenie regionu radomskiego powstanie szlaku turystycznego twórczości architektonicznej Stefana Szyllera.

REKLAMA

Stefan Szyller pod koniec XIX w. stał się jednym z architektów tworzących tzw. styl narodowy. W swojej twórczości nawiązywał do renesansu i baroku. Zaprojektował m.in. bibliotekę i bramę Uniwersytetu Warszawskiego, budynki Politechniki Warszawskiej, Osiedle Fabryki Broni w Radomiu. Był projektantem wielu kościołów w tym właśnie Kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.  

„Szlak twórczości architektonicznej Stefana Szyllera” będzie przebiegał przez siedem miejscowości subregionu radomskiego, leżących na terenach gmin: Białobrzegi, Pionki, Przytyk, Radom oraz Zakrzew. To właśnie tu powstały obiekty zbudowane według koncepcji tego sławnego architekta. Część z nich leży na terenach objętych programem ochrony NATURA 2000 - poinformował radomski magistrat.

Stworzenie trasy wymaga wyznaczenia i odpowiedniego oznaczenia szlaku twórczości architektonicznej Stefana Szyllera. Informacje na temat szlaku oraz znajdujących się na nim obiektów zwiedzający będą mogli znaleźć w przewodniku oraz na stworzonej w tym celu stronie internetowej. Kolejnym udogodnieniem będą mapki z trasami, przez które biegnie szlak. Dodatkowo każdy z obiektów zostanie oznaczony tablicą informacyjną. W ramach projektu, w jednym z radomskich kościołów, powstanie też wystawa poświęcona twórczości Stefana Szyllera.                   

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY