REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Poznań: Budynek Bałtyk rodem z Rotterdamu

  • Autor: Property Design
  • 07 sty 2014 13:55
Poznań: Budynek Bałtyk rodem z Rotterdamu

W Poznaniu zmieni się otoczenie ronda Kaponiera. Powstanie przy nim nowy obiekt o wielkości 25 tys. mkw, z czego 12 tys. mkw. zostanie przeznaczone na powierzchnię biurową, 750 mkw. na panoramiczną restaurację z pokojem hotelowym. Budynek zaprojektowała holenderska pracownia MVRDV z Rotterdamu, a inwestorem jest Garvest & Vox Group.

REKLAMA

Obiekt powstanie przy Rondzie Kaponiera, nieopodal dworca głównego w Poznaniu i ulicy prowadzącej do lotniska. Niedaleko znajduje się hotel oraz budynki Międzynarodowych Targów Poznańskich.  Lokalizacja ma swoje odzwierciedlenie w formie, która jest różna, w zależności od strony dostępu do budynku Bałtyk. Użyte materiały, w tym szkło i szkalny beton, mają na celu złagodzić działanie słońca bez utraty widoku na miasto oraz zoo. Projektanci budynku wiele uwagi poświęcili temu, by w obiekcie wykorzystywać naturalne światło słoneczne.

Projekt obiektu wykonała holenderska pracownia MVRDV z Rotterdamu specjalizujaca się w projektach zarówno odzwierciadlajacych zrownoważony rozwój jak i pragmatyczną architekturę będącą lekarstwem na zdewastowane miejsca na przykład Nowego Orleanu. Pracownia dysponuje certyfikatem BREEAM.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY