REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo

×

Szukaj w serwisie

Poznań zaskoczy iluminacjami świątecznymi

  • Autor: UM Poznań
  • 27 lis 2015 10:16
fot. Fotolia

Gwiazdki, lodowe sople, świetlne choinki, a nawet ledowe fontanny i drzewka - świąteczne dekoracje w Poznaniu w tym roku będą się prezentowały znacznie bardziej interesująco i okazale niż w latach poprzednich.

REKLAMA

Tradycyjnie swoje ulice w centrum miasta ozdabia Zarząd Dróg Miejskich. Do 6 grudnia zamontowanych zostanie około tysiąca elementów świetlnych. Do ozdoby ulic wykorzystane zostaną iluminacje ledowe, a świąteczne oświetlenie rozbłyśnie m.in. na Wrocławskiej, Szkolnej, Świętosławskiej, Wodnej, Woźnej, Wielkiej, Żydowskiej, Dominikańskiej, Wronieckiej, Górze Przemysła, Ludgardy, Szewskiej, Zamkowej, placu Kolegiackim, Św. Marcinie, Alejach Marcinkowskiego i Podgórnej. Podobnie jak rok temu zamontowane zostaną kule świetlne na Podgórnej i Alejach Marcinkowskiego, a na placu Kolegiackim ustawione zostaną choinki świetlne. Koszt montażu, demontażu i utrzymania świątecznego oświetlenia to kwota ok. 200 tys. złotych - informuje oficjalny portal miejski Poznania.

Dzięki współpracy Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta z Eneą w tym roku pojawią się nowe dekoracje między innymi na placu Wielkopolskim, Chwaliszewie, Śródce i placu Bernardyńskim.

Z myślą o najmłodszych powstanie "Zimowy Plac Zabaw", czyli skalny labirynt z uroczymi pingwinkami, które wprowadzą wszystkie dzieci w zimowy świat zabaw. Natomiast tradycyjny "Dzwon życzeń" pomoże spełnić najskrytsze marzenia naszych dużych i małych gości. W ramach Betlejem zaplanowano także spektakle: "Opowieść o Rudolfie", "Zimowe Jezioro Łabędzie" oraz "Dziadek do orzechów".

Iluminacje świąteczne zdobić będą ulice Poznania do końca stycznia 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie


IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY