REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Poznań zaskoczy iluminacjami świątecznymi

  • Autor: UM Poznań
  • 27 lis 2015 10:16
fot. Fotolia

Gwiazdki, lodowe sople, świetlne choinki, a nawet ledowe fontanny i drzewka - świąteczne dekoracje w Poznaniu w tym roku będą się prezentowały znacznie bardziej interesująco i okazale niż w latach poprzednich.

REKLAMA

Tradycyjnie swoje ulice w centrum miasta ozdabia Zarząd Dróg Miejskich. Do 6 grudnia zamontowanych zostanie około tysiąca elementów świetlnych. Do ozdoby ulic wykorzystane zostaną iluminacje ledowe, a świąteczne oświetlenie rozbłyśnie m.in. na Wrocławskiej, Szkolnej, Świętosławskiej, Wodnej, Woźnej, Wielkiej, Żydowskiej, Dominikańskiej, Wronieckiej, Górze Przemysła, Ludgardy, Szewskiej, Zamkowej, placu Kolegiackim, Św. Marcinie, Alejach Marcinkowskiego i Podgórnej. Podobnie jak rok temu zamontowane zostaną kule świetlne na Podgórnej i Alejach Marcinkowskiego, a na placu Kolegiackim ustawione zostaną choinki świetlne. Koszt montażu, demontażu i utrzymania świątecznego oświetlenia to kwota ok. 200 tys. złotych - informuje oficjalny portal miejski Poznania.

Dzięki współpracy Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta z Eneą w tym roku pojawią się nowe dekoracje między innymi na placu Wielkopolskim, Chwaliszewie, Śródce i placu Bernardyńskim.

Z myślą o najmłodszych powstanie "Zimowy Plac Zabaw", czyli skalny labirynt z uroczymi pingwinkami, które wprowadzą wszystkie dzieci w zimowy świat zabaw. Natomiast tradycyjny "Dzwon życzeń" pomoże spełnić najskrytsze marzenia naszych dużych i małych gości. W ramach Betlejem zaplanowano także spektakle: "Opowieść o Rudolfie", "Zimowe Jezioro Łabędzie" oraz "Dziadek do orzechów".

Iluminacje świąteczne zdobić będą ulice Poznania do końca stycznia 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY