REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Poznaniacy debatują o przyszłości dworca PKP

  • Autor: UM Poznań
  • 15 sty 2016 10:14
Poznaniacy debatują o przyszłości dworca PKP
fot. PIG Architekci

16 stycznia br. mieszkańcy poznańskiej aglomeracji podyskutują na temat rozwiązań zaproponowanych w projekcie przebudowy starego dworca PKP.

REKLAMA

To będzie prawdziwa burza mózgów! - zapowiada Paweł Sowa, prezes zarządu Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, które wraz z Urzędem Miasta Poznania organizują spotkanie - Dotychczasowe debaty przebiegały w tym samym schemacie, ale ta będzie zupełnie inna.

Jak informuje oficjalny portal miejski Poznania, nowością będzie tu sama forma wydarzenia. Dyskusja zostanie podzielona na bloki tematyczne: historyczna elewacja, estetyka nowego budynku, komunikacja, funkcjonalność miejsca obsługi pasażerów oraz powiązanie realizacji przebudowy peronów 4-6 z inwestycją na międzytorzu. W trakcie spotkania nastąpi wizytacja starego budynku dworca PKP - w tym do zamkniętego na co dzień holu. To właśnie tutaj na uczestników debaty będzie czekało nie lada wyzwanie. Zebrani zostaną podzieleni na grupy, które będą musiały odpowiedzieć na różne pytania. Dotyczyć one będą np. tego, gdzie mają być kasy czy też w jakim miejscu powinna znaleźć się poczekalnia. To zmusi ludzi do wejścia w rolę pasażerów. Jeśli zauważą oni jakiś problem w przestrzeni to będzie to dla organizatorów spotkania znak, że w projekcie należy uwzględnić pewne poprawki - podaje oficjalny portal miejski Poznania.

Do udziału w podsumowaniu dyskusji jako paneliści zaproszeni zostali m.in.: Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków, Tomasz Lisiecki, prezes zarządu Trigranit Development Polska, Michał Lah, PiG Architekci, Maciej K. Król, prezes zarządu Xcity Investment, Radosław Ciesielski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich, Grzegorz Tomaszewski, dyrektor zarządzający ds. Nieruchomości PKP.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY