REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Poznaniacy o przyszłości dworca PKP. Problemem - komercjalizacja

  • Autor: UM Poznań
  • 18 sty 2016 15:02
Poznaniacy o przyszłości dworca PKP. Problemem - komercjalizacja
fot. PIG Architekci

W Poznaniu odbyła się dyskusja publiczna na temat rozwiązań zaproponowanych w projekcie przebudowy starego dworca PKP. Sporo kontrowersji wywołał problem komercjalizacji dużej przestrzeni budynku.

REKLAMA

Debata dotyczyła wszelkich istotnych kwestii związanych z przyszłością budynku starego dworca. Na spotkaniu obecni byli m.in. przedstawiciele firmy PKP S.A., Tri-Granit Development Polska, projektanci z PIG Architekci,  radni a także mieszkańcy Poznania.

Jednym z poruszanym tematów był problem, czy funkcja usługowa nie przytłoczyła pasażerskiej funkcji. - Staraliśmy się, aby część komercjalizacyjna była jedynie dodatkiem do części pasażerskiej. Jeśli nasze rozwiązanie wzbudza kontrowersje to chętnie rozpoczniemy dialog na ten temat - tłumaczył Michał Lah przedstawiciel architektów.

Jak informuje oficjalny portal miejski Poznania, na debacie poruszono również kwestię budynków biurowych, które mają pojawić się w pobliżu dworca. Niektórzy uważali, że pomysł powstania w tym miejscu wysokich obiektów nie jest dobry.

- Z pewnością zapoznamy się z wszelkimi uwagami i zrobimy wszystko, aby zapewnić wysoką jakość obsługi pasażerów - zapewnił dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP S.A., Grzegorz Tomaszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY