REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Prace konserwatorskie przy elewacji Kamienicy pod Gryfami

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 paź 2014 11:57
Prace konserwatorskie przy elewacji Kamienicy pod Gryfami
Griffin House, Warszawa, Plac Trzech Krzyży

Griffin House (Dom pod Gryfami) to wyjątkowy projekt zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy przy Placu Trzech Krzyży. Griffin House został wybudowany w 1886 roku. Właścicielem budynku, w którym mieszczą się najwyższej jakości powierzchnie biurowe, a na parterze restauracje, jest GLL Real Estate Partners. Prace renowacyjne na elewacji prowadzi firma Mosaicon Konserwacja Zabytków.

REKLAMA

GLL Real Estate Partners przywraca należne projektowi Griffin House miejsce na mapie Warszawy: Dom pod Gryfami jest jednym z najbardziej prestiżowych adresów biurowych w centrum polskiej stolicy.

Aktualnie trwają prace konserwatorskie związane z elewacją budynku. Zajęła się nimi firma Mosaicon Konserwacja Zabytków. Budynek znajduje się na liście zabytków i wszystkie prace prowadzone są w ścisłym porozumieniu ze Stołecznym Biurem Konserwatora Zabytków.

Chcemy w możliwie największym stopniu odwzorować pierwotny kształt budynku, a jednocześnie uczynić go jednym z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych punktów na biurowej mapie Warszawy. Griffin House to nie tylko prestiżowy adres biurowy to także istotny kawałek historii zlokalizowany przy Placu Trzech Krzyży w rejonie szczególnie cennym pod względem historycznym. Budynek dostarcza dla miasta dodatkową wartość przez oferowanie najwyższej jakości powierzchni biurowych najemcom, dla których istotny jest prestiżowy adres oraz wysokiej jakości powierzchni handlowych i usługowych służących mieszkańcom Warszawy oraz osobom odwiedzającym miasto w celach prywatnych lub służbowych – mówi Łukasz Laskowski z GLL Real Estate Partners.  

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku Griffin House swoje siedziby mają kluczowe instytucje takie jak: Giełda Papierów Wartościowych, Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Gospodarki oraz liczne placówki dyplomatyczne. Tuż obok mieści się hotel Sheraton oraz najbardziej prestiżowe warszawskie ulice, jak Nowy Świat.

Budynek w pełnej krasie będzie można oglądać już na przełomie października i listopada. Charakterystyczne elementy elewacji – gryfy – wrócą na swoje miejsce wiosną przyszłego roku. Zostaną one poddane gruntownej restauracji, aby mogły cieszyć oczy kolejnych pokoleń warszawiaków i osób odwiedzających miasto.

Od września bieżącego roku budynek ma nowego zarządcę, którym jest firma BNP Paribas Real Estate, świadcząca usługi w zakresie: Capital Markets, Property Management, Transaction, Consulting oraz Valuation. Wszystkie Działy firmy wspierane są przez Dział Research, który dostarcza informacji na temat rynku i wspiera klientów BNP Paribas Real Estate w podejmowaniu efektywnych, długoterminowych decyzji biznesowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY