REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pracownia MAAS odmieni galerię handlową w Bydgoszczy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 lut 2014 11:43
Pracownia MAAS odmieni galerię handlową w Bydgoszczy
Galeria Handlowa Rondo w Bydgoszczy

15-letnia Galeria Handlowa Rondo w Bydgoszczy jest w trakcie gruntownej przebudowy. Za projekt odpowiada Pracownia Architektoniczna MAAS.

REKLAMA

W najstarszym centrum handlowym w Bydgoszczy trwają intensywne prace przy przebudowie elewacji i głównego wejścia. Modernizacja obejmie również wnętrza galerii. Ma być nowocześnie i efektowanie. Obiekt w nowej odsłonie ma nawiązywać do bydgoskiej architekury.

Co zainspirowało architektów i jaki charakter będzie miało nowe wnętrze Centrum Handlowego Rondo? – Przeprowadzone badania pokazały, że klienci oceniają Rondo jakie miejskie centrum handlowe, odwiedzane „po drodze”. Z tego też względu zaproponowaliśmy, aby nadać wnętrzu obiektu charakter sieci pasaży, przypominającej przykryte uliczki miejskie ze sklepami, tak popularne w Paryżu czy Brukseli – wyjaśnia Dariusz Hyc z Pracowni Architektonicznej MAAS.

Na razie wykonano przebudowę pasaży. Zadbano o podwyższenie standardów w zakresie zrównoważonego budownictwa. Inwestor podkreśla, że wykorzystano ekologiczne materiały i zadbano o wysoki poziom efektywności energetycznych.

Inwestorowi zależało, aby projekt wpisał się w bydgoskie otoczenie. Barwa, użyte materiały i elementy wystroju wnętrza mają nawiązywać do przestrzeni miasta. Pracownia Architektoniczna MAAS postawiła na motyw cegły i drewna we wnętrzach. Nawiązano również do konstrukcji szkieletowej budynków na Wyspie Młyńskiej i spichlerzy miesczczących się przy ulicy Grodzkiej.
Na początku kwietnia br. mają zakończyć się prace.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY