REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pracownia UCEES stworzyła projekt nowego biurowca w Krakowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 lut 2014 15:28
Pracownia UCEES stworzyła projekt nowego biurowca w Krakowie
Biurowiec Aleja Pokoju 5

Nowoczesny biurowiec klasy A powstaje w Krakowie przy Al. Pokoju 5, w okolicy Ronda Grzegórzeckiego. Inwestorem i deweloperem projektu jest Grupa Buma. Za koncepcję architektoniczną odpowiada krakowska pracownia UCEES. Natomiast projekty instalacji wewnątrz budynku opracowane zostały przez Buro Happold.

REKLAMA

Biurowiec Aleja Pokoju 5 będzie miał 9 kondygnacji naziemnych oraz 2 kondygnacje podziemne. Łączna powierzchnia najmu to około 13 tys. mkw. Prace wyburzeniowe istniejących budynków w ramach przygotowania placu budowy rozpoczęto z początkiem lutego, planowany termin zakończenia budowy to III kwartał 2015 roku. Generalnym Wykonawcą jest spółka z Grupy Buma – Buma Contractor.

Aleja Pokoju 5 to budynek biurowy zaprojektowany jako układ otwartych powierzchni, które to będą aranżowane do wymogów przyszłych użytkowników. Kondygnacje nadziemne, poza frontową częścią parteru, zajmują powierzchnie biurowe przeznaczone do indywidualnej aranżacji dla funkcji biurowej według wymagań najemców. Frontowa część parteru przeznaczona jest dla lokali usługowo - handlowych.

Lokalizacja inwestycji w centrum miasta i przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych wymagała starannego ukształtowania bryły, wysokiej jakości detalu i materiałów wykończeniowych. W projekcie zastosowano systemowe fasady aluminiowe. Od strony Al. Pokoju fasada budynku z podwyższoną kondygnacją parteru akcentuje front obiektu. Aranżacja i oświetlenie ulokowanych w tym obszarze funkcji usługowych lub handlowych stanowić będzie urozmaicenia dla racjonalnej, modularnej struktury elewacji powierzchni biurowych.

Budynek Biurowy Aleja Pokoju 5 został zaprojektowany i zostanie zrealizowany w myśl zasad ochrony środowiska, przyrody, krajobrazu i kształtowania ładu przestrzennego. Rozwiązania projektowe w zakresie konstrukcji, elewacji oraz instalacji wewnętrznych oparte zostały o technologie energooszczędne, pasywne, z zastosowaniem systemów inteligentnych. Jego budowie przyświeca idea, aby stworzyć biura przyjazne nie tylko człowiekowi, ale również naturze, dlatego szczególny nacisk został położony na zgodność inwestycji z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Realizowany obiekt biurowy, jak i sposób prowadzenia realizacji są przedmiotem certyfikacji BREEAM International 2009, preliminowany poziom oceny przez jednostkę certyfikującą BRE (Building Research Establishment Limited) to Very Good (bardzo dobry). 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY