REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pracownik woli biuro w... domu

  • Autor: Propertydesign.pl / raport Leitz “Work Smart. Work Mobile.”
  • 06 maj 2016 15:26
Pracownik woli biuro w... domu
fot. Fotolia

Według Andrew Crosthwaite’a, wspólnika w firmie Future House London, eksperta od planowania scenariuszy rozwoju przyszłości, właściciele firm coraz częściej zdają sobie sprawę, że fizyczna obecność pracownika w biurze nie przekłada się na wyniki firm. Jak zatem stworzyć miejsce pracy sprzyjające efektywności? Czy jest sens tworzyć duże biura?

REKLAMA

Ponad połowa badanych zgodziłaby się na niższe o 20 proc. wynagrodzenie w zamian za możliwość pracy z domu, w dowolnym momencie. Pracownikom w biurze średnio co 3 minuty, coś lub ktoś, przerywa wykonywaną akurat czynność. Stąd teza, iż w domu mogliby być bardziej produktywni. Zwłaszcza, że 2/3 badanych uważa, że ich szczytowa forma w ciągu dnia przypada na godziny 8.00-12.00, kiedy to często są na spotkaniach albo siedzą w środkach transportu.

Ponad 40 proc. respondentów badania Leitz (raport “Work Smart. Work Mobile.”) pracuje z domu więcej niż 4 godziny tygodniowo; 20 proc. ponad 4 godziny tygodniowo pracuje w serwisowanym biurze; zaś 30 proc. ponad 4 godziny tygodniowo pracuje w podróży – w każdym przypadku jest to ponad pół dnia roboczego. Ponadto 30 proc. badanych w przeciętnym tygodniu korzysta z kawiarni, by popracować.

Realizując zadania służbowe w dogodnych warunkach zatrudnieni bardziej się do nich przykładają. W ten sposób zmniejsza się również rotacja oraz ilość osób idących na zwolnienia lekarskie. Badanie Mikomax Smart Office pokazuje, że pracownicy centrów usług cenią możliwości interakcji z innymi osobami, którą zapewnia organizacja przestrzeni biurowej w modelu open space. Takie rozwiązanie umożliwia wzajemne wsparcie w wykonywaniu obowiązków służbowych. Istotne jest jednak także stworzenie przestrzeni przeznaczonej do wykonywania zadań wymagających skupienia czy pomieszczeń, w których można się zrelaksować. Pracownik stanowi cenny zasób firmy, od którego zależy jej sukces na rynku. Z tego względu korzystne dla przedsiębiorstw jest sięganie po rozwiązania, które poprawią jego komfort pracy i produktywność, co w dalszej perspektywie przekłada się na zyski oraz przewagę nad konkurencją.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY