REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Prawie 20 mln zł z UE na rewitalizację XIX-wiecznych kamienic Deskurów

  • Autor: UM Radom
  • 15 wrz 2017 15:55
Prawie 20 mln zł z UE na rewitalizację XIX-wiecznych kamienic Deskurów
Warszawska pracownia WXCA wygrała konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla kamienicy Deskurów i płyty Rynku w Radomiu fot. WXCA

Ponad 19,5 miliona złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na rewitalizację kamienic Deskurów.

REKLAMA

Radomski projekt uplasował się na liście wybranych do dofinansowania na trzeciej pozycji wśród ośmiu planowanych do wsparcia. – Złożyliśmy bardzo dobry projekt. Wielokrotnie rozmawialiśmy na ten temat z marszałkiem Adamem Struzikiem, który był pozytywnie nastawiony do naszych zamierzeń. Dziś mamy szczęśliwy finał. Wierzę, że dzięki tej dobrej współpracy będziemy mogli realizować wiele innych inwestycji – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem całkowitą wartość projektu oszacowano na 43,3 mln zł. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi 24,4 mln zł, z czego 19,5 mln stanowi kwota unijnego dofinansowania pochodząca ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Po przebudowie kamienice Deskurów mają pełnić funkcję muzealną, usługową, edukacyjną i biznesową. Przypomnijmy, że pod koniec maja 2016 r. rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla kamienicy Deskurów i płyty Rynku. Wówczas wygrał projekt pracowni WXCA z Warszawy. Trwające prace powinny się zakończyć się w drugiej połowie przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY