REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Prawomocna zgoda na budowę 310-metrowego wieżowca w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 lis 2016 11:10
Prawomocna zgoda na budowę 310-metrowego wieżowca w Warszawie
fot. shutterstock
Prawomocna zgoda na budowę 310-metrowego wieżowca w Warszawie

HB Reavis posiada prawomocne pozwolenie na budowę wieżowca przy ul. Chmielnej w Warszawie. Słowacki inwestor zapowiedział, że za kilka tygodni zaprezentuje wizję tego miejsca. Nieoficjalnie - od ponad dwóch lat - mówi się, że budynek zaprojektuje pracownia Foster & Partners.

REKLAMA

W 2011 roku spółka HB Reavis kupiła od PKP działkę przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Chmielnej w Warszawie. Od tamtej pory trwają prace przygotowujące realizację kompleksu biurowego klasy A. Obecnie spółka poinformowała, że posiada prawomocne pozwolenia na jego budowę i może rozpocząć budowę 230-metrowego wieżowca, ale wraz z iglicą ma osiągnąć aż 310 metrów wysokości oraz dwóch wież 103- i 81-metrowej.

Projekt przy Jana Pawła II i Chmielnej ma duże znaczenie dla HB Reavis. Dobre przygotowanie inwestycji jest w tym wypadku kluczowe, ze względu na centralne położenie działki, wizję rozwoju miasta, jak również oczekiwania warszawiaków. Nieoficjalnie - od ponad dwóch lat - mówi się, że autorem koncepcji wieżowca HB Reavis będzie pracownia Normana Foster'a.

310-metrowy wieżowiec HB Reavis ma szansę zostać najwyższym budynkiem w Polsce. Dziś nadal na pierwszym miejscu jest Pałac Kultury i Nauki (wraz z iglicą ma 237 metrów), zaś drugim najwyższym budynkiem został Warsaw Spire na warszawskiej Woli.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY