REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Prestiżowy biurowiec od PRC Architekci na starcie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 wrz 2016 14:07
Prestiżowy biurowiec od PRC Architekci na starcie
Piotrkowska 155 (mat.pras.)
Prestiżowy biurowiec od PRC Architekci na starcie

Wystartowały prace nad budową biurowca Piotrkowska 155 w Łodzi. Na plac budowy weszła firma Erbud. Projekt opracowała pracownia PRC Architekci z Warszawy.

REKLAMA

Erbud przystępuje do prac budowlanych związanych z realizacją kontraktu na budowę biurowca przy ul. Piotrkowskiej 155. Realizacja podpisanego w lipcu kontraktu była objęta umową warunkową. Wszystkie warunki umowy zostały spełnione i spółka rozpoczyna prace budowlane przy realizacji kontraktu o wartości 103,8 mln zł.

Piotrkowska 155 to kompleks powstający przy nowym Centrum Przesiadkowym w centralnej części Łodzi. Składać się będzie z trzech budynków: 19-piętrowej wieży biurowej połączonej z 7-piętrowym hotelem oraz 5-piętrowego budynku biurowego. W hotelu Hampton by Hilton znajdzie się 149 pokoi. Natomiast dwa sąsiadujące budynki (19 i 5 pięter) zaoferują powierzchnię biurową klasy A+ o całkowitej powierzchni najmu 21 tys. m2 oraz 4 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej. Hotel i najwyższy budynek będą połączone wspólnym parterem i pierwszym piętrem o powierzchni 2 tys. mkw., na których znajdą się sklepy, kawiarnie, restauracje oraz centrum fitness i klinika medyczna.

Projekt kompleksu Piotrkowska 155 został opracowany zgodnie z nowoczesnymi standardami zrównoważonego rozwoju i z wymaganiami certyfikacji wielokryterialnej BREEAM. Zastosowano w nim rozwiązania pozwalające zminimalizować wpływ budynku na środowisko naturalne. Innowacyjne technologie wykorzystane w kompleksie zapewnią nie tylko wysoki komfort pracy jego użytkowników, ale również pozwolą na znaczne obniżenie kosztów operacyjnych. Z myślą o pracownikach i osobach korzystających z usług kompleksu każdy budynek i lokal usługowy będzie miał osobne wejście, a dla osób zmotoryzowanych powstanie dwupoziomowy parking podziemny na ponad 130 miejsc z bezpośrednim dojazdem od ul. Kościuszki. W budynkach zostanie także zainstalowany nowoczesny system do zarządzania urządzeniami technicznymi i monitoringu.

Inwestorem i właścicielem działki jest spółka Bacoli Properties. Deweloperem, zarządcą i agentem jest Master Management Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY