REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Problem Warszawy to brak spójnego centrum

  • Autor: tvnwarszawa.tvn24.pl
  • 16 maj 2016 14:20
Problem Warszawy to brak spójnego centrum
Warszawa, fot. skitterphoto / pixabay

Problemem Warszawy jest brak spójnego centrum, a nie brak wieżowców - mówił architekt Michał Borowski w programie "Wstajesz i Weekend" w TVN24.

REKLAMA

Według architekta nie powinno oceniać się miasta przez pryzmat wieżowców, a już na pewno nie wypada robić tego na przykładzie Warszawy. - To tak, jakbyśmy oceniali w czyimś wyglądzie kolczyki, skoro cały ubrany byłby w łachmany - to bez sensu - mówił architekt Michał Borowski w studio TVN24.

Jego zdaniem problem Warszawy nie leży w braku wieżowców, a w źle zorganizowanym centrum, braku przejść dla pieszych, które zastępowane są przejściami podziemnymi oraz przecinającymi miasto wielkimi arteriami dla samochodów.

Michał Borowski podkreślił, że dziś buduje się tylko mieszkania, a nie tworzy się miast. Jako przykład podał Białołękę, która ma wiele mieszkań, ale brakuje przedszkoli, żłobków i jest źle skomunikowana z centrum. - To nie jest miasto - powiedział Michał Borowski we "Wstajesz i Weekend" w TVN24.

Michał Borowski - polski architekt, historyk sztuki - od 2003 do 2006 pełnił funkcję Naczelnego Architekta Miasta Stołecznego Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY