REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projekt PKI Predom z tytułem Budowa Roku 2014

  • Autor: Properydesign.pl
  • 25 cze 2015 12:20
Projekt PKI Predom z tytułem Budowa Roku 2014
fot. UTC Aerospace Systems
Projekt PKI Predom z tytułem Budowa Roku 2014
Projekt PKI Predom z tytułem Budowa Roku 2014

Inżynieryjne Centrum Badawczo – Rozwojowe UTC Aerospace Systems we Wrocławiu zostało wyróżnione tytułem „Budowa Roku 2014” w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Za projekt odpowiedzialna była firma PKI Predom.

REKLAMA

Generalnym wykonawcą inwestycji UTC Aerospace Systems we Wrocławiu było FB Antczak, które całość prac wykonało w zaledwie 21 miesięcy.

Tytuł „Budowa Roku” przyznawany jest inwestycjom, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Przy ocenie projektu brane są pod uwagę takie czynniki jak: organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy oraz bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia. Realizacja Globalnego Centrum Inżynieryjnego zdobyła wysokie noty w większości z ocenianych czynników.

- Realizacja obiektu dla UTC Aerospace Systems wymagała od nas dużej ostrożności i niezwykłej precyzji – ze względu na specyfikę branży, inwestor wymagał od przemyślanych i bezkompromisowych decyzji na każdym etapie realizacji. Sprostaliśmy temu wyzwaniu, a tytuł „Budowa Roku 2014” jest swoistym ukoronowaniem wysiłku i zaangażowania włożonego w ten projekt – mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Nagrodzona inwestycja składa się z grupy połączonych ze sobą obiektów kubaturowych: czterokondygnacyjnego biurowca, hali badań, hali testowej i łącznika. Powierzchnia zabudowy wynosi 24 tys. mkw., a powierzchnia użytkowa to ponad 5,5 tys. mkw. Prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczęto w grudniu 2012 roku, a już w lipcu 2014 roku obiekt został oddany do użytku.

Za projekt obiektu odpowiedzialna była firma PKI Predom z Wrocławia. Projekt jest spójnym połączeniem oryginalnej formy, funkcjonalności i zoptymalizowanej konstrukcji, która została zaprojektowana i wykonana zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa. Kompleks zlokalizowany jest przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY