REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projekt spod kreski PKI Predom oficjalnie ekologiczny

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 sty 2016 10:14
Projekt spod kreski PKI Predom oficjalnie ekologiczny
fot. UTC Aerospace Systems
Projekt spod kreski PKI Predom oficjalnie ekologiczny
Projekt spod kreski PKI Predom oficjalnie ekologiczny

Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace Systems we Wrocławiu pomyślnie przeszło proces oceny zrównoważonego budownictwa i z końcem 2015 r. uzyskało złoty certyfikat LEED. Za projekt odpowiedzialna była firma PKI Predom. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak.

REKLAMA

Certyfikacja LEED jest jednym z najpopularniejszych systemów klasyfikacji budynków proekologicznych. Ocena budynku przeprowadzana jest na podstawie spełnienia wysokich standardów w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami, wewnętrznego mikroklimatu, optymalnego zużycia energii, minimalizacji ilości wytwarzanych odpadów, czy lokalizacji.

Za projekt obiektu odpowiedzialna była firma PKI Predom z Wrocławia. Projekt jest spójnym połączeniem oryginalnej formy, funkcjonalności i zoptymalizowanej konstrukcji, która została zaprojektowana i wykonana zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa. Kompleks zlokalizowany jest przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

UTC Aerospace Systems to spółka z amerykańskim kapitałem, zajmująca  się produkcją i serwisowaniem części oraz podzespołów dla branży lotniczej. We wrocławskim obiekcie opracowywane są zespoły hydrauliczne i paliwowe wykorzystywane w większości nowych modeli samolotów. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam ponad 400 inżynierów.  

Realizacja inwestycji przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu była kolejnym etapem rozwoju firmy w Europie. Prace realizacyjne na placu budowy rozpoczęto w  grudniu 2012 roku, a już w lipcu 2014 roku obiekt został oddany do użytku. Kompleks składa się z grupy połączonych ze sobą obiektów kubaturowych: czterokondygnacyjnego biurowca, hali badań, hali testowej i łącznika. Powierzchnia zabudowy wynosi 2496,31 mkw., a powierzchnia użytkowa to ponad 5,5 tys. mkw. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY