REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projektowanie wieżowców nie ma przed nim tajemnic. Joachim Schuessler na 4 Design Days

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 lut 2017 10:38
Projektowanie wieżowców nie ma przed nim tajemnic. Joachim Schuessler na 4 Design Days
Joachim Schuessler fot. materiały własne architekta

Joachim Schuessler to wybitny architekt, jeden z szefów pracowni Goettsch Partners w Chicago, autor wielu wieżowców na całym świecie. Już w lutym br. Schuessler odwiedzi Katowice, gdzie będzie prelegentem podczas 4 Design Days.

REKLAMA

Joachim Schuessler jest głównym projektantem w znanej pracowni Goettsch Partners, która ma siedzibę w Chicago. Często prowadzi projekty w Goettsch Partners od koncepcji przez nadzór na wszystkich etapach. Pracował przy wielu projektach biurowych, hotelowych, publicznych czy typu mixed-use na całym świecie, w tym na Bliskim Wschodzie, w Azji i Ameryce Północnej.

Jednym z jego ostatnich projektów jest 54-piętrowy biurowiec 150 North Riverside, który zaoferuje 1,2 mln mkw. powierzchni biurowej w centrum Chicago i budynek Mennica Legacy Tower w Warszawie. - Zawsze staramy się, aby nasze projekty nawiązywały do kontekstu urbanistycznego i dynamicznie stymulowały relacje przestrzenne - podkreślał w rozmowie z nami Schuessler.

Architekt studiował na uniwersytecie w Lipsku (Niemcy), a także na University of North London, zaś tytuł magistra architektury zdobył w Illinois Institute of Technology w Chicago.

W lutym br. Joachim Schuessler weźmie udział jako prelegent podczas 4 Design Days. To właśnie w dniach 16-19 lutego 2017 roku, ikony światowego i polskiego designu, czołowi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, by dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, na rynku nieruchomości, wyposażenia wnętrz oraz wzornictwie. Konferencji towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, w tym gale z wręczeniem nagród, spotkania z ciekawymi postaciami, prezentacje i dni otwarte dla mieszkańców regionu z targami oraz akademią designu dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY