REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projektowanie z przyszłością

  • Autor: propertydesign.pl
  • 30 wrz 2016 10:48
Projektowanie z przyszłością

Dziś trzeba tak projektować biurowce, by za 10-15 lat, kiedy pojawią się nowe zawody i potrzeby najemców, były wciąż atrakcyjnymi budynkami – mówi Agnieszka Kalinowska-Sołtys, dyrektor, APA Wojciechowski.

REKLAMA

Agnieszka Kalinowska-Sołtys podkreśla, że w ciągu 10-15 lat w projektowaniu biur i biurowców zmieniło się bardzo wiele. - Dziś patrzymy na potrzeby użytkownika, staramy się je przewidzieć. Każda firma ma inną specyfikę - zupełnie inaczej pracują projektanci, prawnicy, a jeszcze inaczej branża finansowa. Nam zależy, by wszyscy pracownicy czuli się dobrze, swobodnie i byli wydajni - tłumaczy.

Architektka zwraca też uwagę na komfort zdrowotny. - Jeszcze kilkanaście lat temu pracownik spędzał w biurze 8-10 godzin w jednej pozycji. Tymczasem nawet najbardziej wygodne krzesło nie zapewni komfortu przez taki czas. Teraz wiemy, że pracownik powinien zmieniać miejsce pracy.

Zmiany wymusiły też inne podejście architektów do projektowania - dziś spotykają się z inwestorami już na wczesnym etapie koncepcji. Kluczowy jest również dobór materiałów budowlanych, które nie emitują związków lotnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY