REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projektuje biura, centra handlowe, osiedla. Mariusz Ścisło prelegentem EEC 2016

  • Autor: propertydesign.pl
  • 14 kwi 2016 10:52
Projektuje biura, centra handlowe, osiedla. Mariusz Ścisło prelegentem EEC 2016
Mariusz Ścisło, prezes SARP i pracowni architektonicznej FS&P Arcus, (fot. Biś Lisowski, źródło Facebook SARP Kraków)

Mariusz Ścisło, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, będzie gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (18-20 maja, MCK). Architekt weźmie udział w dyskusji "Przestrzeń publiczna w miastach".

REKLAMA

Mariusz Ścisło jest prezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Dołączył także do grona ekspertów Rady Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy.

Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1972-1978). Swoje doświadczenie i warsztat twórczy budował przez 35 lat pracy zawodowej w projektowaniu i realizacji obiektów użyteczności publicznej, sportowo-rekreacyjnej, biurowej, obiektów i osiedli mieszkaniowych. Jest również autorem opracowań studialno-urbanistycznych.

Działalność zawodową prowadzi w firmie FS&P Arcus na terenie Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Arabii Saudyjskiej. 

W dorobku Mariusza Ścisło znajdują się m.in. takie zrealizowane inwestycje, których był architektem i głównym projektantem, jak: budynki biurowe: Concept Tower przy ul. Grzybowskiej, Karolkowa Business Park, Wytwórnia Papierów Wartościowych na Nowym Mieście, Ratusz Dzielnicy Targówek, Rozbudowa Urzędu Patentowego R.P. przy Al. Niepodległości, obiekty sportowe: Zespół krytych pływalni w Brzegu i w Płońsku, centra handlowe: Galeria Promenada III etap i Galeria Żoliborz w Warszawie, Centrum Handlowo-Rozrywkowe w Nowosybirsku w Rosji, budynki i osiedla mieszkaniowe w Warszawie (ok. 12 tys. mieszkań) m.in.: na Gocławiu, Targówku, Woli, Ochocie, Ursynowie, w Ursusie.

Architekt jest laureatem wielu konkursów: zdobył II nagrodę w konkursie na „Studium programowo-przestrzenne zagospodarowania placu Wilsona".

Jak prywatni inwestorzy zmieniają przestrzeń miejską? Wizjonerstwo czy pragmatyzm – jakie są trendy w architekturze obiektów komercyjnych i publicznych? To jedne z tematów dyskusji "Przestrzeń publiczna w miastach", która odbędzie się w trakcie ósmej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC), organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę Propertydesign.pl.

Więcej informacji o Kongresie: www.eecpoland.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY