REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pruszkowski Manhattan zaprojektowało Studio R

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 lip 2015 14:26
Pruszkowski Manhattan zaprojektowało Studio R
Manhattan w Pruszkowie
Pruszkowski Manhattan zaprojektowało Studio R
Pruszkowski Manhattan zaprojektowało Studio R

Grupa Kapitałowa Rekord uzyskała pozwolenie na budowę nowej wielofunkcyjnej inwestycji w Pruszkowie. Manhattan zaoferuje mieszkańcom ponad 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej zlokalizowanej na dwóch kondygnacjach budynku.

REKLAMA

Manhattan to obecnie jedyna inwestycja handlowa z prawomocnym pozwoleniem na budowę w podwarszawskim Pruszkowie. Obiekt realizowany przez Grupę Kapitałową Rekord stworzy zupełnie nową jakość w przestrzeni śródmiejskiej Pruszkowa, łącząc funkcję handlową i mieszkaniową. Za projekt architektoniczny odpowiedzialne jest Studio R pod przewodnictwem architekta Ryszarda Rogali, akwarelisty, wykładowcy na wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

 

Inwestor galerii stawia przede wszystkim nacisk na obecność w galerii marek, które zaspokoją codzienne potrzeby całych rodzin. W części rozrywkowej nie zabraknie placów zabaw dla dzieci.

– Niezwykle istotny jest dla nas fakt, że Manhattan otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę, jako jedyny obecnie obiekt o przeznaczeniu handlowym w Pruszkowie – mieście o rosnącym zapotrzebowaniu na towary i usługi. Zależy nam na tym, by tworzyć nową, jakościową przestrzeń miejską, dlatego zawsze wybieramy najbardziej ambitne lokalizacje, które przyczyniają się do dogęszczania centrum – mówi Wiesław Gowin, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Rekord.

Z myślą o zmotoryzowanych klientach w Manhattanie zaplanowano 570 miejsc parkingowych.  Manhattan będzie łączyć funkcję handlową z mieszkaniową. Inwestycja będzie oferować łącznie 156 mieszkań, 160 miejsc postojowych przeznaczonych zostanie dla lokatorów części mieszkaniowej obiektu.

Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu. Przy wynajmie powierzchni handlowej inwestora reprezentuje firma DTZ. Otwarcie galerii Manhattan zaplanowano na III kwartał 2017 roku.

Przy Galerii Manhattan zakończono zmiany układu komunikacyjnego. Powstała ulica Pogodna, która na wysokości obiektu łączy Aleję Wojska Polskiego (będącą przedłużeniem Al. Jerozolimskich) z ulicą Bolesława Prusa.

Pruszków to najliczniejsze miasto zachodniej części aglomeracji warszawskiej, które zamieszkuje obecnie 80 tys. mieszkańców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY