REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przedszkole w Sychowie coraz bardziej ColorLove

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 wrz 2016 11:13
Przedszkole w Sychowie coraz bardziej ColorLove
Przedszkole w Sychowie metamorfoza, fot. Baumit
Przedszkole w Sychowie coraz bardziej ColorLove
Przedszkole w Sychowie coraz bardziej ColorLove
Przedszkole w Sychowie coraz bardziej ColorLove
Przedszkole w Sychowie coraz bardziej ColorLove

Położone w malowniczej wsi Sychowo k. Wejherowa przedszkole zmienia się nie do poznania. To zasługa zwycięstwa w konkursie ColorLove Przedszkole, na które wspólnymi siłami zapracowała cała lokalna społeczność. Było warto. W nagrodę placówka przy Szkole Podstawowej zyska nowe oblicze, na które czekała od wielu lat.

REKLAMA

Otoczenie ma niebanalny wpływ na rozwój dziecka, zwłaszcza w wieku przedszkolnym. To z niego maluchy czerpią wzorce, które kształtują ich osobowość. Świadoma tego faktu firma Baumit dokłada starań, by ubarwić świat wokół nich, fundując przemalowanie elewacji zwycięzcom akcji „ColorLove Przedszkole” z rejonu Trójmiasta i Krakowa. Na Pomorzu najwięcej szczęścia w konkursie miał Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka z Sychowa.

ColorLova odnowa

Po miesiącach niezbędnych przygotowań nadszedł moment urzeczywistnienia projektu. Roboty ruszyły pełną parą, a pierwsze efekty prac widać już gołym okiem. Szary, nadszarpnięty zębem czasu budynek zyskuje świeże, piękniejsze oblicze.

Przedszkole w Sychowie to budynek o klasycznym wyglądzie, z własną historią. Dlatego architekci, którzy pochylili się nad projektem modernizacji, podeszli do tego zadania z należytym szacunkiem. Nie bez powodu kolorem dominującym na elewacji jest biel. Ta bowiem idealnie uwydatnia atuty obiektu, wpisując się jednocześnie w kanony tradycyjnej aranżacji budynków. Co bardzo ważne, nowy wizerunek przedszkola znakomicie koresponduje z pozostałymi obiektami szkolnego kompleksu.

Efekt na lata

To, że reprezentacyjny wygląd budynku utrzyma się przez lata nikt w firmie Baumit nie ma wątpliwości. – Farba elewacyjna StarColor, którą oddelegowaliśmy do tego zadania, jest odporna na nasze, polskie warunki atmosferyczne. Nie straszny jej deszcz, śnieg, upał czy mróz, obronną ręką wyjdzie także z potyczki z zanieczyszczeniami. Tworzy trwale elastyczną powłokę, a właściwości samoczyszczące ułatwiają utrzymanie pomalowanych nią powierzchni w czystości. Dzięki temu nowy image Przedszkola będzie cieszył oczy nie tylko dzieci, lecz także ich rodziców i całą lokalną społeczność przez wyjątkowo długi czas – zapewnia Aleksandra Gilewska, manager ds. marketingu firmy Baumit.

Mali recenzenci

Chociaż o kwestie techniczne możemy być spokojni, efekt końcowy prac malarskich ocenią same dzieci, bo to one są głównymi bohaterami akcji. Na razie są jednak podekscytowane faktem, że ich przedszkole przechodzi metamorfozę. W oczekiwaniu na finał prac modernizacyjnych maluchy mogą rozwijać wyobraźnię, przelewając na papier swoje fantazje, do czego dodatkową motywacją są kredki i bloki sprezentowane poza konkursem podopiecznym placówki przez fundatora nagrody głównej.

Inicjatywa firmy Baumit to wykraczający poza utarte schematy projekt, który ma na celu podnoszenie jakości otoczenia, w którym swój czas spędzają najmłodsi, a pośrednio także uatrakcyjnienie lokalnego krajobrazu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY