REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przegląd osiągnięć polskiego wzornictwa, czyli ŁDF

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 mar 2015 16:16
Łódź Design Festival

Z opublikowanego w marcu raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że najczęściej odwiedzaną przez polskich projektantów i design managerów imprezą jest Łódź Design Festival.

REKLAMA

Raport dotyczy programu badawczego realizowanego w ramach projektu Ewaluacja zapotrzebowania na wsparcie w zakresie wzornictwa przemysłowego (dizajnu)* i został sfinansowany z środków pomocy technicznej POIG. Badanie zrealizowano na przełomie 2014 i 2015 roku na grupie 281 osób: projektantów i design managerów.

Łódzki festiwal designu jest najstarszym tego typu wydarzeniem w Polsce, niemal od początku tworzony jest przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi oraz Mecenasem – Ceramiką Paradyż. Powstał w 2007 roku, przyjmując u swoich początków formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa. Centralnym punktem festiwalu jest zawsze tematyczny Program Główny, składający się z wystaw kuratorskich, a jego dopełnienie oraz rozwinięcie stanowi otwarty i bogaty repertuar wydarzeń towarzyszących. Festiwal odwiedziło dotychczas ponad 270 000 osób z całego świata.

Tegoroczna edycja ŁDF odbywa się w dniach 8-18 października pod hasłem Konsekwencje. Organizatorzy prowadzą aktualnie nabór do wybranych części programu: dedykowanego młodym projektantom konkursu make me! (nagroda główna 20 000zł), plebiscytu must have wyróżniającego najlepsze polskie wdrożenia oraz do skierowanego przede wszystkim do instytucji, kuratorów, artystów i projektantów Open Programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY